Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Konsultacje społeczne nad strategią rozwoju turystyki w Świdnicy

Niedziela, 17 maja 2015, 9:41
Aktualizacja: 14:42
Autor: red.
Świdnica: Konsultacje społeczne nad strategią rozwoju turystyki w Świdnicy
Fot. użyczone
15 maja w sali narad Urzędu Stanu Cywilnego odbyły się pierwsze konsultacje społeczne w sprawie opracowania projektu „Założenia strategii rozwoju turystyki w Świdnicy”. Udział w nich wzięli zastępca prezydenta miasta Szymon Chojnowski, Stanisław Kotełko, dyrektor Muzeum Dawnego Kupiectwa Wiesław Rośkowicz wraz z pracownikami, historycy i miłośnicy lokalnych dziejów: Sobiesław Nowotny, Agnieszka Dudzińska, Radosław Skowron, Andrzej Dobkiewicz, przewodnik świdnickiej katedry Mariusz Barcicki, reprezentanci branży hotelarskiej, Anna Rudnicka – dyrektor Świdnickiego Ośrodka Kultury oraz przedstawiciele parafii pw. św. Stanisława i Wacława, parafii prawosławnej pw. św. Mikołaja, parafii Ewangelicko – Augsburskiej oraz Marek Marczewski i Tomasz Kołakowski z Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Owocem konsultacji ma być spójna strategia rozwoju turystyki dla miasta Świdnicy, której do tej pory nie było. Dokument ma określić misję, wizję, priorytety oraz cele rozwoju turystyki w Świdnicy, dzięki czemu zapewniona zostanie spójność pomiędzy działaniami samorządu oraz jednostek powiązanych z turystyką w mieście. Będzie to podstawowy dokument w procesie planowania i prognozowania kierunków rozwoju turystyki w Świdnicy.

Uczestnicy konsultacji zgodnie podkreślali, że ich celem jest podejmowanie zintegrowanych działań w procesie rozwoju turystyki i promocji produktów turystycznych będących siłą napędową rozwoju społeczno-gospodarczego Świdnicy, których odzwierciedlenie znajdziemy w opracowywanym dokumencie.

- Dotychczas nasze miasto nie posiadało jasno określonej strategii turystyki. Chcemy to zmienić i dlatego postanowiliśmy rozpocząć prace nad tworzeniem takiego dokumentu. Podczas dzisiejszych konsultacji padło wiele ciekawych pomysłów, które będziemy chcieli zrealizować. To ważne, aby odbywała się stała i aktywna współpraca władz z instytucjami i organizacjami turystycznymi w zakresie wzbogacenia oferty turystycznej w mieście. Zależy nam, aby Świdnica była miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów krajowych i zagranicznych – mówił zastępca prezydenta miasta Szymon Chojnowski.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group