Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Strzegom: Konsultacje ze stowarzyszeniami

Wtorek, 11 marca 2014, 9:59
Aktualizacja: 10:00
Autor: red.
Gmina Strzegom: Konsultacje ze stowarzyszeniami
Fot. użyczone
W marcu br. rozpoczęły się spotkania członków Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego i burmistrza Strzegomia ze stowarzyszeniami działającymi na terenie gminy Strzegom. Pierwsza z konsultacji odbyła się w Jaroszowie w dniu 4 marca br. z nowo powstałym stowarzyszeniem „Razem dla Jaroszowa”.

Spotkaniu towarzyszyła miła i sympatyczna atmosfera, W toku rzeczowej dyskusji rozmawiano o planach jaroszowskiego stowarzyszenia, wymianie pomysłów i doświadczeń, sposobie pozyskiwania funduszy z zewnątrz i nawiązaniu współpracy z samorządem lokalnym i innymi podmiotami. Przewodniczący Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego – Piotr Szmidt zaprosił stowarzyszenie „Razem dla Jaroszowa” do włączenia się w organizację i uczestnictwo w III Forum Organizacji Pozarządowych, które odbędzie się we wrześniu. - Jesteśmy stosunkowo młodym stowarzyszeniem i dopiero stawiamy pierwsze kroki. Chcemy się rozwijać i współpracować z innymi stowarzyszeniami. Naszym nadrzędnym celem jest, aby działać – jak mamy w nazwie – razem, dla dobra wszystkich mieszkańców Jaroszowa. Powinniśmy się wspierać, a nie rywalizować – podkreślali przedstawiciele stowarzyszenia. Burmistrz Strzegomia – Zbigniew Suchyta zadeklarował wszelką pomoc nowej organizacji i podkreślił, że stowarzyszenia mają większe możliwości, a już szczególnie na wsi mają one duże znaczenie. - Najważniejsze, że jesteście. Teraz powinniście stopniowo, krok po kroku zacząć realizować swoje cele. Nie zawieszajcie sobie od razu zbyt wysoko poprzeczki – trzeba zacząć od mniejszych projektów – podkreślał.

Obecna na spotkaniu Anna Hałas – naczelnik Wydziału Funduszy Europejskich w UM w Strzegomiu poinformowała zainteresowanych o możliwościach dofinansowania ze źródeł zewnętrznych, w tym m. in. z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Urzędu Miejskiego w Strzegomiu oraz zadeklarowała pomoc merytoryczną ze strony wydziału. Przewodniczący Gminnej Rady Działalności Pożytku Publicznego podkreślił ponadto, że rada będzie wspierać członków nowego stowarzyszenia i życzył powodzenia w realizacji wytyczonych celów.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group