Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 994
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Konto bankowe dla świadczeniobiorcy

Czwartek, 9 października 2014, 10:26
Aktualizacja: 14:27
Autor: red.
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ogłosił konkurs na opracowanie strategii i przeprowadzenie kampanii marketingowej, której celem jest zachęcenie świadczeniobiorców ZUS do korzystania z kont bankowych. Większe ubankowienie to przede wszystkim podniesienie bezpieczeństwa świadczeniobiorców, ale także zmniejszenie kosztów obsługi wypłaty świadczeń przez ZUS. Na składanie ofert zainteresowane banki mają czas do 24 października.

Celem konkursu jest zachęcanie klientów ZUS do zakładania kont bankowych i tym samym odbieranie świadczeń w formie bezgotówkowej. Obecnie udział wypłat świadczeń na rachunki bankowe kształtuje się średnio na poziomie 63,5 proc. w stosunku do wszystkich wypłat. Najmniej emerytów i rencistów korzysta z bankowości elektronicznej w regionach południowo-wschodnich. Mniej niż połowa klientów oddziałów ZUS w Radomiu, Tarnowie czy Nowym Sączu ma przelewane świadczenia na konta bankowe. Wałbrzych plasuje się ponad średnią krajową – świadczenia 66,2 proc. klientów Oddziału trafiają na konta bankowe. W skali kraju w zdecydowanej większości w formie bezgotówkowej przekazywane są nauczycielskie świadczenia kompensacyjne (95,1 proc.), emerytury pomostowe (92,3 proc.) i świadczenia przedemerytalne (86,7 proc.). Najniższy procent przelewów elektronicznych dotyczy standardowych emerytur i rent. Tylko nieco ponad 50 proc. rent rodzinnych trafia do rachunki bankowe zainteresowanych.

Uczestnikami konkursu mogą być banki i holdingi bankowe. Przygotowane przez te instytucje oferty dla świadczeniobiorców muszą być bezpłatne. Każdy emeryt i rencista, który założy konto, musi mieć je prowadzone za darmo przez 24 miesiące. Darmowa powinna być również obsługa karty i wypłaty w bankomatach.

Projekty konkursowe oceniane będą pod względem poziomu rozpoznania potrzeb odbiorców oraz różnorodności i sposobu dostosowania kanałów komunikacji do charakteru wskazanej grupy klientów. Istotna będzie czytelność i spójność przekazu, dostępność oferty i możliwość jej realizacji. Cztery najbardziej innowacyjne i pomysłowe projekty otrzymają rekomendację Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wybrane w drodze konkursu banki będą mogły używać logotypu ZUS w działaniach marketingowych uwzględnionych w projekcie oraz korzystać ze wsparcia Zakładu przy dotarciu do klientów m.in. poprzez możliwość zamieszczania materiałów informacyjnych w publikacjach ZUS oraz na stronie internetowej Zakładu.

Termin składania ofert konkursowych upływa 24 października o godzinie 12.00. Szczegółowe informacje oraz Regulamin konkursu dostępne są tutaj (http://zus.pl/default.asp?p=1&id=5327).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group