Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1233
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Kontrole nie ustają

Sobota, 5 lutego 2022, 7:33
Aktualizacja: 13:33
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Kontrole nie ustają
Fot. KPP Świdnica
Ferie w naszym województwie trwają już od tygodnia, ale my musimy pamiętać, że Covid 19 ferii nie ma! Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do aktualnych zakazów i obostrzeń, a wszystko to po to by zminimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem.

Świdniccy policjanci od początku trwania pandemii apelują o rozsądek, zachowanie ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa odpowiednią maseczką oraz częsta dezynfekcja rąk. Zasady te pozwalają uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych. To wszystko jest bardzo ważne dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

Funkcjonariusze apelują o rozsądek, ale także przestrzegają- osoby, które świadomie i z premedytacją łamią przepisy sanitarne, muszą się liczyć z konsekwencjami prawnymi. Funkcjonariusze podejmują interwencje w przypadku zgłoszeń oraz gdy podczas służby zaobserwują sytuacje, w których dochodzi do łamania prawa w tym zakresie.

3 lutego po raz kolejny funkcjonariusze świdnickiej komendy na terenie powiatu przeprowadzili kontrole dotyczące obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką w zamkniętych przestrzeniach publicznych. I kolejny raz z przykrością informujemy, że aż 34 mieszkańców powiatu ignorowało przepis dotyczący noszenia maseczki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group