Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1267
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kontrole nie ustaną

Wtorek, 13 października 2020, 15:01
Aktualizacja: Środa, 14 października 2020, 9:02
Autor: red
Świdnica: Kontrole nie ustaną
Fot. KPP Świdnica
Zagrożenia związane z pandemią koronawirusa nie słabną. W związku ze wzrostem zachorowań na Covid–19, w całym kraju wprowadzono kolejne obostrzenia i nakazy. Świdniccy policjanci w czasie codziennej służby sprawdzają czy mieszkańcy stosują się do obowiązujących regulacji prawnych. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy.

Od 10 października wszystkie powiaty trafiły przynajmniej do tzw. żółtej strefy. W związku z tym obowiązują nowe przepisy dotyczące walki z pandemią koronawirusa m.in. obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej: w sklepie, autobusie, ale także na wolnym powietrzu. Policjanci są przede wszystkim tam, gdzie może być w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na wszelkie przypadki naruszenia prawa.

Z policyjnych radiowozów należących do świdnickiej komendy usłyszymy komunikaty o zasadach zachowania w czasie pandemii Covid-19.

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy nadal będą uświadamiać mieszkańców naszego powiatu jak ważne jest przestrzeganie obowiązujących obostrzeń, które w znacznym stopniu ograniczyć mogą rozprzestrzenianie się Covid - 19. Pamiętajmy, że nieprzestrzeganie tych obostrzeń może narazić inne osoby na utratę zdrowia i życia. W sytuacji rażącego lekceważenia obowiązujących ograniczeń możemy spodziewać się zdecydowanej reakcji ze strony funkcjonariuszy.

Przypominamy! W przypadku interwencji podjętej przez policjantów możemy zostać pouczeni, ukarani mandatem w wysokości 500 złotych, może być też skierowany wobec nas wniosek do sądu lub sporządzona informacja do sanepidu. Należy pamiętać, że do indywidualnej oceny interweniującego funkcjonariusza zależy jakie będą konsekwencje takiej kontroli.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group