Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 1234
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Kontrole trwają

Sobota, 16 stycznia 2021, 7:22
Aktualizacja: 9:22
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Kontrole trwają
Fot. KPP Świdnica
Niestety, aktualne jest nadal zagrożenie epidemiczne. Od początku jego trwania świdniccy policjanci wykonują swoje ustawowe obowiązki, sprawdzając między innymi czy przestrzegane są obostrzenia. Działania, które policjanci realizują w tym szczególnym okresie, mają na celu ochronę ludzkiego życia i zdrowia. Pamiętajmy – wykazując zrozumienie dla istoty zagrożenia i pomagając sobie wzajemnie, ograniczymy ryzyko zakażenia.

Policjanci każdego dnia w trakcie prowadzonych działań uświadamiają mieszkańców naszego powiatu jak bardzo ważne jest przestrzeganie obowiązujących zasad i ograniczeń w walce z COVID19. Ich lekceważenie łączy się z narażeniem zdrowia i życia innych osób, dlatego ze strony policjantów spotyka się ze zdecydowaną reakcją, ponieważ wprowadzone obostrzenia mają pomóc w walce z COVID-19.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy realizują czynności wspomagające dla służb sanitarnych, które stale prowadzą działania w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. W tej niełatwej dla wszystkich sytuacji, funkcjonariusze przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa cały czas realizują swoje ustawowe zadania obsługując interwencje dotyczące zgłoszeń od mieszkańców, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń.

A w ramach podejmowanych działań sprawdzane są też między innymi sklepy wielkopowierzchniowe, strefy fitness i siłownie, obiekty wypoczynkowe, środki transportu i komunikacji miejskiej oraz inne miejsca, których dotyczą obowiązujące procedury wprowadzone na czas pandemii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group