Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1012
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Kontrolowali drogi

Poniedziałek, 19 sierpnia 2019, 7:37
Aktualizacja: 13:39
Autor: red
REGION: Kontrolowali drogi
Fot. KMP Wałbrzych
Ostatni weekend był dla mieszkańców czasem wypoczynku, a dla dolnośląskich policjantów czasem intensywnej pracy. W ciągu pięciu dni funkcjonariusze przeprowadzili ponad 7 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 366 osób oraz ujawnili 129 osób poszukiwanych. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od środy na dolnośląskich drogach funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 142 nietrzeźwych kierujących.

Za nami „Sierpniowy weekend” na dolnośląskich drogach, który ze względu na wzmożony ruch był dla policjantów czasem intensywnej pracy. Od rozpoczęcia akcji na terenie naszego województwa doszło do 31 wypadków drogowych, w których niestety zginęły 4 osoby, a 33 osoby odniosły obrażenia. Brak rozwagi, nadmierna prędkość, nieprawidłowe manewry i nieustąpienie pierwszeństwa, to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych. Dolnośląscy policjanci prowadząc podczas weekendu wzmożone działania kontrolne, ujawnili i zatrzymali 142 osoby, które mimo wielokrotnych apeli o trzeźwość, zdecydowały się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów po spożyciu alkoholu.

Do tragicznych zdarzeń na drodze doszło w sobotę i w niedzielę. Wczoraj ok. 17.00 w miejscowości Podgórki. Kierujący motocyklem marki Suzuki 55-letni mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w przydrożne drzewo . W wyniku odniesionych obrażeń mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. W innym zdarzeniu na terenie powiatu polkowickiego rowerzysta został potrącony przez samochód marki Opel Astra. Do zdarzenia doszło w sobotę ok. godz. 21.00. W wyniku tego zdarzenia zginął 35-letni rowerzysta. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący jechał nieoświetlonym rowerem oraz bez kamizelki odblaskowej.

Długi weekend, to nie tylko czas wzmożonej pracy policjantów ruchu drogowego. W ciągu trzech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili 7041 różnego rodzaju interwencji. W wyniku prowadzonych działań, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 366 osób. W ręce policjantów wpadło też 129 poszukiwanych, w tym 10 nieletnich. W tym czasie funkcjonariusze zabezpieczali również wiele imprez sportowych i kulturalnych odbywających się w regionie, aby zarówno mieszkańcy jak i osoby odwiedzające nasze województwo czuły się bezpiecznie.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group