Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 596
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Kontrolują autobusy

Wtorek, 31 marca 2020, 15:28
Aktualizacja: Środa, 1 kwietnia 2020, 9:29
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Kontrolują autobusy
Fot. KPP Świdnica
Oprócz działań związanych z codzienną kontrolą osób objętych kwarantanną, które mają na celu zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa Świdniccy policjanci realizują kolejne zadania min. związane z ograniczeniami w przemieszczaniu się.

Od momentu wprowadzenia nowych przepisów, które zobowiązują przewoźników do zmniejszenia ilości osób w komunikacji zbiorowej funkcjonariusze świdnickiego wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają ilości pasażerów. Zgodnie z nowymi przepisami w środkach komunikacji zbiorowej może przebywać połowa pasażerów w stosunku do liczby dostępnych miejsc siedzących. Kontrole odbywają się na terenie całego powiatu świdnickiego.

Działania policjantów mają charakter prewencyjny, jednakże, kiedy policjanci zauważą, że środki transportu są przeładowane i ilość osób, które się w nich znajduje stanowi ewidentne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa pasażerów, wówczas zostaną wyciągnięte poważne konsekwencje. Takie działania mają na celu zapewnić ludziom bezpieczeństwo i tym samym zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Niezwykle istotna jest tez edukacja społeczeństwa w tym zakresie, dlatego każdego dnia funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy wyposażenia w sprzęt nagłaśniający przypominają mieszkańcom powiatu o pozostaniu w domu o unikaniu bezpośredniego kontaktu z innymi ludźmi oraz zachowaniu odpowiedniego dystansu w miejscach publicznych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group