Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1009
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki: Kontrolują i czuwają

Czwartek, 31 grudnia 2020, 11:27
Autor: red
Świdnica/powiat świdnicki: Kontrolują i czuwają
Fot. Policja Dolnośląska
W tym trudnym dla wszystkich okresie panującej epidemii, policjanci wykonują swoje ustawowe obowiązki, przestrzegając równocześnie procedur bezpieczeństwa. Sprawdzają m. in. czy osoby objęte kwarantanną nie potrzebują pomocy i czy przebywają w swoim miejscu zamieszkania, czy przestrzegane są obowiązujące przepisy m. in. w sklepach wielkopowierzchniowych, strefach fitness, komunikacji miejskiej i wiele tym podobnych.

Dolnośląscy policjanci realizują czynności wspomagające dla służb sanitarnych, które stale prowadzą działania w związku ze stanem zagrożenia epidemicznego. W tej niełatwej dla wszystkich sytuacji, funkcjonariusze cały czas realizują swoje ustawowe zadania, zatrzymują sprawców przestępstw i wykroczeń, a także obsługują interwencje dotyczące zgłoszeń od mieszkańców.

Wszystkie te czynności mundurowi muszą podejmować przy wzmożonych środkach bezpieczeństwa. W razie jakiegokolwiek kontaktu z osobą objętą kwarantanną lub z osobą, co do której istnieje prawdopodobieństwo, że jest nosicielem wirusa, policjanci przekazują taką informację odpowiednim służbom oraz postępują zgodnie z zaleceniami inspektorów sanitarnych. Każda interwencja i towarzyszące jej okoliczności są inne, dlatego też funkcjonariusze zmuszeni są nieraz postępować nieszablonowo, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo jej uczestnikom.

Z uwagi na fakt, że nie wszystkie osoby stosują się do obowiązujących przepisów, stale sprawdzane są m. in. sklepy wielkopowierzchniowe, strefy fitness i siłownie, środki transportu i komunikacji miejskiej oraz inne miejsca, gdzie nieodpowiedzialni mieszkańcy swoim zachowaniem mogą narażać na niebezpieczeństwo innych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group