Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 935
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wrocław: Kontury: design odczaruje Dworzec Świebodzki

Czwartek, 21 kwietnia 2016, 13:38
Aktualizacja: Czwartek, 12 maja 2016, 11:22
Autor: Biuro Prasowe ESK 2016
Wrocław: Kontury: design odczaruje Dworzec Świebodzki
Fot. użyczone
W sobotę 23 kwietnia w budynku Dworca Świebodzkiego we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja targów sztuki użytkowej kontury. Targi są obecne we Wrocławiu od 2014 roku i zyskały sobie spore grono odbiorców, którzy poszukują estetycznych, dobrze zaprojektowanych i funkcjonalnych przedmiotów.

Po raz pierwszy kontury. zagoszczą na Dworcu Świebodzkim, który znajduje się w sercu miasta i wyróżnia się architekturą w stylu późnoklasycystycznym. Piękna fasada z rzeźbami Pomeranii i Silesii przypomina o czasach świetności i symbolizuje dwie prowincje, które dworzec miał połączyć.

W 1991 roku z dworca odprawiono ostatni pociąg. Opustoszały budynek zmienił się wówczas w centrum kulturalne. Kolej wydzierżawiła pomieszczenia Teatrowi Polskiemu, otwarto kluby nocne i muzyczne. Jednak, większości wrocławian Świebodzki kojarzy się z niedzielnym targowiskiem, które od lat dominuje krajobraz placu Orląt Lwowskich i okolic.

Na konturach. będzie można znaleźć wiele inspiracji wnętrzarskich, zakupić meble, artykuły wyposażenia wnętrz czy rękodzieło. Oprócz oryginalnych przedmiotów targi są także okazją do spotkań z twórcami oraz projektantami wnętrz.

Na 33 stoiskach można oczekiwać zróżnicowanej oferty od wystawców z całej Polski. Z Wielkopolski przybędzie Maszyna Kreacji, która produkuje dodatki do wnętrz oraz niepowtarzalne meble, wykonywane w małych seriach. Wszystko powstaje we współpracy z projektantami, aby zachować różnorodność i umiejętnie łączyć nowoczesny design z naturą i ekologią.

Cotton Badger oferuje domowe tekstylia ze śladami małego Borsuka, Jelonka i ich przyjaciół, którzy mieszkają w lesie. Produkty powstają w małej pracowni w domu nad rzeką, są szyte z białej bawełny ręcznie stemplowanej na czarno.

Warszawskie Maptu przywiezie do Wrocławia plakaty, które przywołują najpiękniejsze myśli i wspomnienia przebytych podróży.

Na stoisku pracowni MANO.ceramics wszystkie produkty wykonywane są ręcznie z ogromną precyzją i dbałością o szczegół. Główną techniką produkcyjną jest koło garncarskie, więc każdy z produktów kilkunastokrotnie przechodzi przez ludzkie ręce w wieloetapowym procesie twórczym.

Technika ta pozwala nadać naczyniom niepowtarzalny charakter i przenosi energię z twórcy-garncarza na naczynie. Wyroby cechuje wysoka jakość, która jest umiejętnie łączona z nowoczesnym wzornictwem.

Na targach nie zabraknie też wydawnictw, które oferując dobrą literaturę kładą nacisk na sztukę ilustracji i dobrze zaprojektowaną książkę.

Odwiedzając Dworzec Świebodzki czeka na was dobry design od polskich twórców i okazja do spędzenia czasu w przestrzeni generującej niepowtarzalny klimat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group