Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Cecylii, Julii
Czytających: 1307
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Pszenno: Kontynuują remont Fabrycznej

Środa, 13 marca 2024, 11:32
Autor: red
Pszenno: Kontynuują remont Fabrycznej
Fot. Gmina Świdnica
Prace związane z przebudową ulicy Fabrycznej w Pszennie wkraczają w kolejny etap. Wykonano już kanalizację deszczową, konstrukcję nawierzchni chodników i drogi. Ułożono obrzeża betonowe oraz rozpoczęto układanie nawierzchni z kostki betonowej na chodnikach.

Zgodnie z zawartą umową, przebudowa ul. Fabrycznej w Pszennie – etap I i II, obejmuje odcinek o długości 600 m. od zjazdu z drogi krajowej nr 35 do przejazdu kolejowego na ul. Fabrycznej. Wykonawcą zadania jest Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Spółka z o.o. z siedzibą w Świdnicy.

Zakres prac obejmuje w szczególności: wymianę kanalizacji deszczowej na PVC wraz ze studniami rewizyjnymi betonowymi, korytowanie pod wykonanie podbudowy, montaż krawężników i obrzeży betonowych, wykonanie chodników po obu stronach jezdni i wjazdów z kostki betonowej, montaż progów zwalniających płytowych oraz wykonanie nawierzchni mineralno-bitumicznej dwuwarstwowej. Łączna wartość umowy opiewa na kwotę ponad 1,86 mln zł. Inwestycja realizowana jest z wykorzystaniem dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych „EDYCJA TRZECIA-PGR”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group