Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 820
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Konwój Muszkieterów dla dzieci w Świdnicy

Piątek, 23 grudnia 2011, 8:54
Aktualizacja: 8:56
Autor: red
Świdnica: Konwój Muszkieterów dla dzieci w Świdnicy
Fot. użyczone
6 grudnia wyruszył w Polskę Konwój Muszkieterów. Akcja potrwa do 31 stycznia 2012 roku
i przyniesie pomoc dzieciom z 37 placówek z województwa dolnośląskiego, w tym świdnickiej Fundacji Pomocy Biednym Dzieciom "Ut Unum Sint".

Oprócz wsparcia finansowego właściciele Intermarché podarowali podopiecznym ośrodka dodatkową niespodziankę – udział
w świątecznym przedstawieniu interakcyjnym. Tuż po Świętach, 27 grudnia w Świdnicy wystąpi Teatr Wariaté ze spektaklem zatytułowanym „Zimowa Układanka”.

Jak co roku, w okresie świąteczno-noworocznym, Fundacja działająca przy Grupie Muszkieterów organizuje akcję charytatywną Konwój Muszkieterów. Celem tej kampanii jest wspieranie najbardziej potrzebujących placówek opiekuńczo-wychowawczych i ośrodków pomocy społecznej z miast, w których działają supermarkety Intermarché i Bricomarché. W tym roku pod hasłem „Konwój Muszkieterów Dzieciom”, kampania zostanie zorganizowana już po raz jedenasty.

W ciągu dziesięciu lat trwania akcji, Konwój Muszkieterów dotarł do blisko 1.500 placówek, w tym: domów dziecka, ośrodków pomocy społecznej, parafii oraz punktów PCK i Caritas, udzielając im wsparcia o wartości ponad 6 mln złotych. - Z roku na rok rośnie liczba placówek, które korzystają
z naszego wsparcia. Docieramy przede wszystkim do placówek znajdujących się w małych
i średnich miejscowościach, które często zmagają się z problemami finansowymi i potrzebują wsparcia z zewnątrz. To nasi sąsiedzi, więc tym bardziej nie możemy zapominać o nich w tym świątecznym okresie – podkreśla Marek Feruga, Prezes Grupy i Fundacji Muszkieterów.

W tym roku, pomoc finansowa w wysokości 3,5 tys. złotych zostanie przekazana każdej
z 243 placówek, wskazanych przez właścicieli supermarketów Intermarché i Bricomarché,
w tym 37 z województwa dolnośląskiego. Łącznie do dolnośląskich ośrodków trafi blisko 130 tys. zł. W Świdnicy pomoc Muszkieterów otrzyma Fundacja Pomocy Biednym Dzieciom "Ut Unum Sint".

Jak podkreśla Renata Wołyniec, która koordynuje Konwój Muszkieterów w Świdnicy, Intermarché wspiera tę placówkę już po raz drugi. - Przy wyborze kierowaliśmy się lokalnym patriotyzmem. Fundacja "Ut Unum Sint" opiekuje się dziećmi z naszego miasta i chcemy ją w tych wysiłkach wspierać – wyjaśnia Renata Wołyniec.

W ramach tegorocznego Konwoju, Muszkieterowie przygotowali także niespodziankę dla najmłodszych. 27 grudnia ponad 300 dzieci ze Świdnicy będzie uczestniczyć w wyjątkowych, interakcyjnych jasełkach. - „Zimowa układanka” to spektakl stworzony z myślą o najmłodszych widzach, którzy wraz z aktorami będą mogli układać na scenie ogromne klocki, które po złożeniu utworzą obraz przedstawiający jedną ze scen spektaklu – podkreśla Marek Cyris z Teatru Wariaté.

- Do udziału w przedstawieniu zaprosiliśmy wychowanków Fundacji "Ut Unum Sint” oraz podopiecznych wszystkich świdnickich przedszkoli. Dla każdego z małych widzów przygotowaliśmy szereg niespodzianek. Będą m.in. słodycze i konkursy z nagrodami – dodaje Renata Wołyniec.

Teatr Wariaté z przedstawieniem „Zimowa Układanka” wystąpi w tym roku w 15 miejscowościach w całej Polsce. Na Dolnym Śląsku, obok Świdnicy będzie można go zobaczyć w Bolesławcu. Występy artystów mogły już podziwiać dzieci z Polkowic.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group