Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Koperty” bez taryfy ulgowej

Niedziela, 20 maja 2018, 9:10
Autor: red
Świdnica: „Koperty” bez taryfy ulgowej
Fot. Straż Miejska Świdnica
Strażnicy miejscy ze Świdnicy przypominają kierowcom o zakazie parkowania na miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

Usuwanie pojazdów z dróg i dalsze postępowanie jest uregulowane przez art.130 a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym. Straż Miejska w Świdnicy ostrzega, że pozostawienie pojazdu nieoznakowanego kartą parkingową, w miejscu przeznaczonym dla pojazdu osoby niepełnosprawnej o obniżonej sprawności ruchowej oraz osób wymienionych w art. 8 ust. 2 KD zagrożone jest grzywną w wysokości 500 zł i 5-oma punktami karnymi, a ponadto pojazd osoby nieuprawnionej musi zostać odholowany na koszt właściciela. W odniesieniu do miejsc parkingowych przewidzianych dla osób niepełnosprawnych jedyną przesłanką odholowania jest brak oznaczenia pojazdu kartą parkingową. Strażnik zlecając czynność ma obowiązek przeprowadzić postępowanie dowodowe, jednak zmierza ono w tym przypadku jedynie do ustalenia, czy pojazd został odpowiednio oznakowany.

Koszt usunięcia pojazdu jest uregulowany UCHWAŁĄ NR XXXVI/309/2017 RADY POWIATU W ŚWIDNICY z dnia 28 listopada 2017 r. w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie i przechowywanie pojazdów oraz wysokości kosztów w przypadku odstąpienia od usunięcia pojazdu. W wypadku wywozu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t to koszt 486 zł. W wypadku odstąpienia od wywozu pojazdu koszt wynosi 243 zł tzn., gdy funkcjonariusz wezwie podmiot wywożący pojazdy, a w tym czasie na miejsce zdarzenia przybędzie osoba kierująca. Każda doba na parkingu strzeżonym kosztuje 40 zł.Parkując pojazd upewnij się, czy nie pozostawiłeś go w miejscu przeznaczonym dla osób z niepełnosprawnością, a osoby uprawnione parkujące na takich miejscach powinny upewnić się, czy karta jest wyłożona w miejscu widocznym. Wszystko po to, aby po powrocie zastać pojazd w tym samym miejscu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group