Sobota, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 1514
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaworzyna Śląska: Korólczyk i hojni mieszkańcy

Piątek, 8 marca 2024, 9:57
Autor: red
Jaworzyna Śląska: Korólczyk i hojni mieszkańcy
Fot. UM Jaworzyna Śląska
Półtoragodzinny, bawiący do łez występ Roberta Korólczyka przyciągnął we wtorek, 5 marca do hali edukacyjno–sportowej ponad 300 osób. Całkowity dochód z cegiełek wstępu i kiermaszu słodkości przeznaczono na leczenie i rehabilitację Weroniki Makowskiej, która walczy o jak największą sprawność po wypadku samochodowym. Dzięki hojności mieszkańców uzbierano ponad 13 tys. złotych.

Robert Korólczyk to doskonale znany fanom polskiej sceny kabaretowej lider Kabaretu Młodych Panów, twórca tekstów kabaretowych od lat bawiący miliony Polaków m.in. jako „Góral”, „Górnik Andrzej”. Jego monologi z dużą dawką ironii i dystansu do otaczającej rzeczywistości podbijają serca widzów! We wtorek, 5 marca zaprezentował się w Jaworzynie Śląskiej i… rozbawił publiczność do łez. Oklasków nie było końca. Występ zainaugurowali burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury i Biblioteki Publicznej w Jaworzynie Śląskiej Dorota Dziedzic oraz mama Weroniki – Anna Makowska. – Spotykamy się dzisiaj, żeby się dobrze bawić, ale też, żeby wesprzeć rehabilitację Weroniki Makowskiej, która jest bardzo dzielna i próbuje być jak najbardziej samodzielna. Trzymamy za Ciebie, Weronika, mocno kciuki – mówił burmistrz. – Chcę wam podziękować za to, że nas wspieracie, że jesteście dzisiaj i okazujecie nam tak wiele serca. Bez was nie dalibyśmy rady – wyjaśniała Anna Makowska.

Wejście na występ była możliwe po zakupie cegiełki. Dochód ze sprzedaży w całości przeznaczono na wsparcie w leczeniu i rehabilitacji Weroniki Makowskiej – młodej mieszkanki Jaworzyny Śląskiej, która po wypadku samochodowym walczy o powrót do jak największej sprawności. W trakcie wydarzenia można było także wesprzeć młodą kobietę, kupując pyszne domowe ciasta. Dodatkowo po występie można było zrobić sobie zdjęcie z Robertem Korólczykiem, również za drobną opłatą wrzuconą do skarbonki.

Mieszkańcy hojnie wsparli Weronikę. Łącznie udało się zebrać ponad 13 tys. złotych i 12 euro.

Przypomnijmy, Weronika Makowska jest 26-letnią mieszkanką Jaworzyny Śląskiej, która w październiku 2022 r. w Piotrowicach Świdnickich uległa wypadkowi samochodowemu. Długo walczyła o życie, a następnie o powrót do sprawności. Dziś już wie, że w wyniku zdarzenia doszło do przerwania rdzenia kręgowego i nigdy już nie będzie chodzić. Dlatego ważne dla Weroniki są rehabilitacje specjalistyczne, które pomogą jej w utrzymaniu sprawności na poziomie, który osiągnęła. Do tego dochodzi jeszcze leczenie rany otwartej, odleżyny i częste antybiotykoterapie. - Jest ciężko i musimy zrobić wszystko, by Weronika mogła żyć w miarę normalnie, a to się wiąże z dużym wydatkiem. Leczenie jest drogie. Bardzo prosimy o pomoc i dziękujemy za dotychczasowe wsparcie, dobre serca, słowa otuchy. Dobrze wiedzieć, że nie jest się samemu. Dziękujemy – tłumaczy Anna Makowska.

Weronikę można wesprzeć poprzez:

* stronę fundacji „Mam moc”, której jest podopieczną;

* zbiórkę na www.siepomaga;

* biorąc udział w licytacjach przedmiotów wystawionych na grupie na facebooku „Pomagamy Weronice stanąć na nogi”.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group