Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 877
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Korzystne zmiany dla użytkowników strefy płatnego parkowania w Strzegomiu

Piątek, 27 stycznia 2012, 13:20
Aktualizacja: 13:21
Autor: red
Strzegom: Korzystne zmiany dla użytkowników strefy płatnego parkowania w Strzegomiu
Fot. użyczone
Na najbliższej Sesji Rady Miejskiej w Strzegomiu w dniu 2 lutego br. radni będą głosować m. in. nad zmianami uchwały związanej ze strefą płatnego parkowania w Strzegomiu.

Chodzi głównie o zmianę wysokości opłaty dodatkowej za parkowanie pojazdów w strefie płatnego parkowania, jak też wskazanie przypadków nieuiszczania opłaty dodatkowej.

Przypomnijmy, od 9 stycznia br. ruszyła strefa płatnego parkowania na obszarze obejmującym strzegomski Rynek oraz odcinek ul. Świdnickiej od Rynku do ul. Ogrodowej. Korzystający ze strefy mogą uiszczać opłaty za parkowanie w 3 parkometrach zlokalizowanych we wschodniej i zachodniej pierzei Rynku oraz na parkingu przy ul. Świdnickiej. Za nieuiszczenie opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania pobiera się aktualnie opłatę dodatkową w wys. 50,00 zł.

W projekcie nowej uchwały zawarty jest zapis, że jeżeli opłata dodatkowa zostanie uiszczona w terminie 2 dni od dnia wystawienia wezwania do zapłaty, to jej wysokość będzie wynosiła już tylko 15,00 zł. Jeżeli opłata zostanie uiszczona po upływie 2 dni, wysokość nie ulegnie zmianie i będzie wynosić w dalszym ciągu 50,00 zł.

Kolejną korzystną zmianą w projekcie uchwały jest możliwość nieuiszczenia opłaty dodatkowej, spełniając jeden podstawowy warunek. Uiścić opłatę za parkowanie w parkomacie w ciągu 10 minut od wystawienia wezwania i okazać ją osobiście w Wydziale Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego
w Strzegomiu (pokój nr 26) lub wysłać oryginał biletu (z pismem wyjaśniającym) najpóźniej do następnego dnia roboczego na adres UM w Strzegomiu (wskazujący na uiszczenie opłaty w ciągu 10 minut).

Opłaty dodatkowej nie będą musieli także uiszczać posiadacze karty abonamentowej, jeżeli okażą ją w w/w wydziale w dniu wystawienia wezwania do zapłaty opłaty dodatkowej lub w następnym dniu roboczym, z potwierdzeniem obowiązywania na ten dzień tego dokumentu.

Czekamy zatem na decyzję strzegomskich radnych. O wynikach głosowania poinformujemy już wkrótce.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group