Środa, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 611
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wieliczka: Kościół Pokoju i cały Dolny Śląsk w mieście soli

Niedziela, 14 listopada 2010, 18:34
Aktualizacja: 19:20
Autor: KO
Wieliczka: Kościół Pokoju i cały Dolny Śląsk w mieście soli
Fot. Karolina Osińska
Dolnośląski Szlak UNESCO promował się już w Toruniu, Zamościu i Krakowie. Teraz czas na Wieliczkę. Przez dwa tygodnie mieszkańcy miasta soli i turyści witający w jego progach będą mogli podziwiać wystawę „Odwiedź Dolny Śląsk nie wyjeżdżając z Wieliczki”.

Wykonawcą akcji promocyjnej Dolnośląskiego Szlaku UNESCO w Polsce jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy. Jest to prezentacja trzech dolnośląskich zabytków z Listy Światowego Dziedzictwa: Kościoła Pokoju w Świdnicy, Kościoła Pokoju w Jaworze oraz Hali Stulecia we Wrocławiu. Projekt zakończy się w grudniu we Wrocławiu.

Program wydarzeń w Wieliczce:

* 15 listopada, poniedziałek
- godz. 12.00, sala konferencyjno-widowiskowa “Magistrat” w Wieliczce – konferencja dla nauczycieli, prezentacja Dolnośląskiej Ścieżki Edukacyjnej
- godz. 17.00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce – otwarcie wystawy „Odwiedź Dolny Śląsk nie wyjeżdżając z Wieliczki”

* 16 listopada, wtorek
- godz. 10.00, sala konferencyjno-widowiskowa “Magistrat” w Wieliczce – prezentacja Dolnośląskiego Szlaku UNESCO, konferencja prasowa.

* 29 listopada, poniedziałek
- godz. 19.00, świetlica Centrum Kultury i Turystyki w Lednicy Górnej 451 – projekcja krótkometrażowego filmu „Tajemnica pastora”, reż. Dorota Petrus, Bogdan Lęcznar
- godz. 19.30, świetlica Centrum Kultury i Turystyki w Lednicy Górnej 451– spektakl „Mądry tak nie podróżuje…” w wykonaniu artystów Starego Teatru w Krakowie oraz Piwnicy pod Baranami. Występują: Beata Paluch, Juliusz Chrząstowski, Rafał Jędrzejczyk. Muzyka: Andrzej Zarycki, Magdalena Pluta – wiolonczela, Michał Chytrzyński – skrzypce, Michał Półtorak – skrzypce

Na wszystkie imprezy wstęp wolny.

Świdniczka zaprasza na wirtualną wycieczkę do kopalni w Wieliczce – w dziale „Wycieczki Świdniczki” przygotowaliśmy dla Państwa artykuł Średniowieczna sól na wyciągnięcie języka.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group