Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 913
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Kościół w Olszanach wypiękniał

Czwartek, 21 lutego 2013, 15:20
Aktualizacja: 15:25
Autor: red.
Olszany: Kościół w Olszanach wypiękniał
Fot. UM Strzegom
W ubiegłym roku Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Trójcy Świętej w Olszanach otrzymała dotację z gminy w kwocie 19.522,75 zł na remont wnętrza miejscowego kościoła.

W ramach dotacji pokryto koszty związane z częściowym przygotowaniem podłoża pod malowanie i częściowym malowaniem wnętrza kościoła.

- Dotacja może być udzielona każdemu, kto posiada tytuł prawny do zabytku wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego, trwałego zarządu, ograniczonego prawa rzeczowego albo stosunku zobowiązaniowego i złoży wniosek do burmistrza Strzegomia. Wniosek o dofinansowanie prac restauratorskich, konserwatorskich i robót budowlanych może złożyć każdy z uprawnionych podmiotów, a grono beneficjentów jest szerokie. W praktyce jednak najczęściej wnioski składają przedstawiciele obiektów sakralnych, mniejsze zainteresowanie jest ze strony pozostałych osób, które są uprawnione do skorzystania z tej formy pomocy – wyjaśnia Wioletta Urban, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miejskiego w Strzegomiu.

Priorytetem w przyznawaniu środków są prace zabezpieczające i remontowe przy obiektach o złym stanie technicznym. Dotacje przyznaje Rada Miejska w Strzegomiu na wniosek burmistrza Strzegomia w uchwale, która określa nazwę podmiotu, który otrzyma dotację, cel na który będzie przyznana dotacja, kwotę przyznanej dotacji w roku budżetowym.

(UM Strzegom)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group