Jak już informowaliśmy w tym roku realizowane będzie zadanie pod nazwą „Przebudowa drogi gminnej ul. Koszarowej w Strzegomiu wraz z budową drobnej infrastruktury przestrzeni publicznej na terenach powojskowych”. - W pierwszym etapie przebudowany zostanie odcinek ul. Koszarowej w Strzegomiu”. Inwestycja jest przewidziana do współfinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013 - Priorytet 9 – „Odnowa zdegradowanych obszarów na terenie Dolnego Śląska (Miasta)”, Działanie 9.1 – „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców” – wyjaśnia Ewelina Kowalska, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Wsi Urzędu Miejskiego w Strzegomiu. Zakres robót obejmuje między innymi: rozebranie istniejących nawierzchni, przygotowanie terenu pod budowę, wykonanie nawierzchni jezdni z asfaltobetonu, wykonanie nawierzchni chodnika z kostki betonowej wibroprasowanej, wykonanie zjazdów na posesje z kostki wibroprasowanej, odwodnienie nawierzchni oraz wykonanie nowych wpustów drogowych przykrawężnikowych oraz wymianę istniejących.
Zadanie ma zostać zrealizowane do 31 lipca 2013 r.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.