Środa, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 546
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kosze na nakrętki

Sobota, 18 lipca 2020, 7:58
Autor: red
Świdnica: Kosze na nakrętki
Fot. UM Świdnica
W Świdnicy stanęły kolejne dwa czerwone kosze w kształcie serca, do których można wrzucać plastikowe nakrętki.

Pierwszy został zamontowany przy parkingu nad zalewem Witoszówka, a drugi stanął na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Śląskiej, przed wejściem na stadion. Sponsorami pojemników są świdniczanie Małgorzata i Marek Podleśni.

Miasto zajęło się montażem koszy i będzie koordynować zbiórkę plastikowych nakrętek za ich pośrednictwem. Dochód z ich sprzedaży przekazywany będzie na rzecz osób potrzebujących. Obecnie przyjmowane są zgłoszenia od organizacji charytatywnych bądź osób prywatnych, które wymagają wsparcia przez Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Świdnicy pod numerem telefonu – 74 856 29 99 bądź elektronicznie pod adresem – k.piotrowska@um.swidnica.pl
- Chcemy, aby dochód ze sprzedaży nakrętek trafiał do jak największej liczby potrzebujących dlatego też proponujemy system rotacyjny, w którym co kilka tygodni zmieniana będzie osoba na rzecz której prowadzona jest zbiórka. Przy koszach w kształcie serca będzie tabliczka z informacją dla kogo i do kiedy potrwa dana zbiórka – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydent Świdnicy.

Efekt zbiórki zależeć będzie głównie od ilości zebranych w koszach plastikowych nakrętek. Im więcej nakrętek tym lepiej, bez względu na ich kształt czy kolor. Ważne, by do pojemników w kształcie serca nie wrzucać innych przedmiotów.

Pierwszy w Świdnicy kosz na nakrętki stanął 3 lipca przed głównym wejściem na teren zakładu AAM Poland, niedaleko skrzyżowania ulic Wokulskiego z Szarych Szeregów. Drugi od kilku dni stoi przy pawilonach handlowych przy ul. Zamenhofa 42.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group