Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Kotarba do remontu

Niedziela, 19 kwietnia 2015, 11:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 4:00
Autor: red.
Region: Kotarba do remontu
Fot. użyczone
Ponad 380 mb potoku Kotarba do końca sierpnia br. zyska nowe umocnienia. To druga w tym roku inwestycja realizowana ze środków otrzymanych z budżetu państwa, na usuwanie skutków powodzi.

Prace związane z regulacją potoku Kotarba, z wykorzystaniem tzw. „środków powodziowych” trwają od 2009 roku i były wykonane w 4 etapach. Na ten cel zostało już przeznaczonych ponad 3,8 mln zł, w tym 2,7 mln zł stanowiło dofinansowanie z MSWiA. W tym roku realizujemy 2 zadania w ramach środków na usuwanie powodziowych szkód, w Grodziszczu i w Mokrzeszowie. To niezmiernie ważna inwestycja, bowiem brak regulacji potoku, po wystąpieniu intensywnych opadów deszczu powoduje liczne podtopienia gospodarstw i upraw rolnych – mówi wójt Teresa Mazurek.

Wykonawcą inwestycji jest firma Przedsiębiorstwo Budowlano-Melioracyjnym „BUD-MEL” Sp. z o.o. z Dzierżoniowa. Na przestrzeni kilku miesięcy kolejne 383 mb potoku zyska m.in. nowe umocnienia skarp ścianami oporowymi z kamienia, płytami ażurowymi. Zainstalowane zostaną balustrady stalowe na murach oraz pojawią się przepusty i kanały z rur żelbetowych. Wykonawca przeprowadzi wycinkę i karczowanie drzew oraz pogłębienie koryta rowu.

Wartość inwestycji wynikająca z zawartej umowy wyniesie ponad 943 tys. zł, w tym 80% środków pochodzić będzie z przyznanej w lutym br. promesy dla gminy Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group