Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 998
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Krąg – tańczy, Krąg – zbiera, a Mała Świdnica debiutuje

Czwartek, 17 marca 2011, 16:51
Aktualizacja: 16:53
Autor: GrA
Świdnica: Krąg – tańczy, Krąg – zbiera, a Mała Świdnica debiutuje
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Świdnicki Zespół Tańca Narodowego i Estradowego Krąg rozpoczyna zbiórkę pieniędzy na czerwcowy wyjazd zespołu na Krym. W niedzielę w świdnickim teatrze miejskim członkowie zespołu o pomoc poproszą rodziców.

Koncert punktualnie o godzinie 17.00 rozpocznie tradycyjny polonez, ale w mniej tradycyjnym wykonaniu. Na deskach świdnickiego teatru zadebiutują tancerze z Małej Świdnicy, a zadebiutują wraz z rodzicami.

– To taka nowość. Po raz pierwszy wprowadzamy, że rodzice zatańczą ze swoimi dziećmi. Dzięki temu maluchy będą się czuły mniej onieśmielone – wyjaśnia choreograf zespołu Maria Skiślewicz. A na deskach świdnickiego teatru w specjalnym koncercie dla rodziców zaprezentuje się także m.in. Zespół Tańca Narodowego i Estradowego Krąg.

Cały dochód z rodzinnego koncertu zostanie przeznaczony na wyjazd świdnickiego zespołu Krąg na Krym. – Ten wyjazd to prezent od naszych przyjaciół z Ukrainy z okazji trzydziestopięciolecia zespołu – wyjaśnia Maria Skiślewicz. Dwunastodniowy wyjazdy zaplanowano na koniec czerwca. Żeby jednak mógł dojść do skutku zespół potrzebuje 90 tys. zł. – To dla nas ogromna kwota – dodaje Maria Skiślewicz. – Każdy członek zespołu musiałby zapłacić za siebie ponad dwa tysiące złotych. Tymczasem rodzice zgodzili się pokryć koszty w kwocie tysiąca złotych. Resztę Krąg musi dozbierać sam.

Świdnicki zespół tańca na swoim koncie ma występy niemalże na całym świecie. Polskie tańce narodowe i estradowe prezentował m.in. w Niemczech, Czechach, Anglii, Francji, na Węgrzech i we Włoszech. Jest szansa, że wkrótce do tej listy będą mogli dopisać także Krym. – Dla nas liczy się każda złotówka – namawia do wsparcia zespołu Maria Skiślewicz. – Zespół za finansowe wsparcie może odwdzięczyć się występami.

Wszyscy ci, którzy chcą pomóc młodym świdniczanom spełnić ich marzenie – wyjazdu na Krym podajemy numer konta zespołu:

Zespół Krąg
Świdnicki Ośrodek Kultury
Konto PKO O/Świdnica 30 1240 1978 1111 0010 1491 0710

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group