Poniedziałek, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 983
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” w Świdnicy

Piątek, 1 września 2017, 15:58
Aktualizacja: Sobota, 2 września 2017, 9:01
Autor: red
Świdnica: „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu” w Świdnicy
Fot. organizatorzy
Pod takim hasłem odbędą się w dniach 9–10 i 16–17 września tegoroczne Europejskie Dni Dziedzictwa, jedno z najważniejszych wydarzeń generujących ruch turystyczny w regionie, w które włączyła się po raz kolejny Świdnica.

Sformułowanie tematu wiodącego EDD ma na celu pokazanie krajobrazu, jako zapisu działalności pokoleń naszych przodków m.in. poprzez różne historie i tradycje, z których przez wieki tkany jest krajobraz kulturowy wiążący to, co ludzkie z naturalnym środowiskiem przyrodniczym.

Ideą EDD, które mocno akcentowane są także na Dolnym Śląsku i mają wpływ na zwiększenie weekendowego ruchu turystycznego jest bezpłatne udostępnianie do zwiedzania licznych zabytków i miejsc kultury (także tych niedostępnych dotąd dla turystów) oraz wzbogacanie codziennej oferty o wykłady, wystawy, prelekcje, warsztaty, koncerty, spektakle i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, wpisujące się w tematykę akcji.

Tegoroczny program świdnickiej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa jest bardzo bogaty. Właściciele i zarządcy obiektów dziedzictwa kulturowego, wśród których są: Gmina Miasto Świdnica, Lokalna Organizacja Turystyczna „Księstwo Świdnicko-Jaworskie”, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Dawnego Kupiectwa, Kościół Pokoju, Kościół pw. św. św. Stanisława i Wacława, Zagroda Kraszowicka oraz Nadleśnictwo Świdnica, przygotowali dla uczestników EDD m.in. warsztaty, wykłady, koncerty, trasy zwiedzania czy wizyty w escape roomie.
- Turyści, którzy przybędą do Świdnicy, ale i też mieszkańcy, bo ich również serdecznie zachęcamy do udziału w Europejskich Dniach Dziedzictwa, wysłuchają ciekawych wykładów w Muzeum Dawnego Kupiectwa, zostaną zaproszeni na turystyczne spacery, podczas których poznają krajobraz, jaki dominował w mieście w trakcie istnienia Twierdzy Świdnickiej. Będą mieli również możliwość stanięcia oko w oko z Hermesem i obejrzenia panoramy Świdnicy i Księstwa Świdnicko-Jaworskiego z wieży ratuszowej, zmierzenia się z pułapką Cystersa, która czyhać będzie na nich w Opatroomie, specjalnym escape roomie, zlokalizowanym w tajemnych podziemiach dawnego Pałacu Cystersów. Wiele wrażeń dostarczy też z pewnością spacer po niedostępnych na co dzień ogrodach katedry czy też koncerty organowe i karylionowe w Kościele Pokoju. Atrakcją dla najmłodszych może być wizyta w Zagrodzie Kraszowickiej, w której będzie można zobaczyć jak pracowało się w dawnej kuźni czy wypiekało chleb – zapowiada Sylwia Osojca-Kozłowska, kierownik Referatu Turystyki Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

EDD w Świdnicy to czas na to, by pokazać piękno i potencjał turystyczny zarówno przyjezdnym jak i mieszkańcom, którzy nie zawsze są świadomi, jakimi walorami dysponujemy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group