Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 626
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Krajowy Fundusz Szkoleniowy – rekordowe fundusze na 2019 rok

Poniedziałek, 26 listopada 2018, 11:53
Aktualizacja: 14:54
Autor: red
REGION: Krajowy Fundusz Szkoleniowy – rekordowe fundusze na 2019 rok
Fot. DWUP
Ponad 13,58 mln zł trafi do dolnośląskich przedsiębiorców w 2019 r. w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego. To prawie dwa razy tyle niż w 2018 r. Fundusze można przeznaczyć między innymi na kursy, szkolenia, czy też studia podyplomowe.

Krajowy Fundusz Szkoleniowy to wydzielona część środków Funduszu Pracy, która została przeznaczona na finansowanie kształcenia ustawicznego osób pracujących. O wyborze konkretnych działań decydują sami pracodawcy.

Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tego narzędzia. W 2018 r. tylko do końca października powiatowe urzędy pracy podpisały blisko 870 umów opiewających na ponad 6,1 mln zł. Blisko 600 umów dotyczy mikro i małych firm.
– Krajowy Fundusz Szkoleniowy to doskonałe narzędzie dla pracodawców. Wspomaga zmianę kwalifikacji i poszerzenie wiedzy pracowników. Jedynie od kreatywności pracodawców zależy, w jakim kierunku zamierzają rozwijać swoje firmy. Zainteresowanie jest ogromne o czym świadczą same liczby. Od 2014 r. blisko 4,3 tys. pracodawców wykorzystało blisko 37 mln zł. Najbardziej cieszy jednak cel, bo dzięki KFS na Dolnym Śląsku przeszkolono blisko 32 tys. pracowników – mówi Cezary Przybylski, marszałek województwa dolnośląskiego.

– O dofinansowanie rozwoju pracowników mogą wystąpić pracodawcy, którzy chcą inwestować w podnoszenie kompetencji własnych i swoich pracowników. Nabór będą prowadzić Powiatowe Urzędy Pracy. Część z nich rozpocznie przyjmowanie wniosków jeszcze w styczniu. Dlatego w najbliższych tygodniach zachęcamy do śledzenia informacji o ogłaszanych naborach na stronach internetowych PUP – dodaje Ewa Grzebieniak, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

W 2019 roku preferowane będzie wsparcie kształcenia ustawicznego:
• w zidentyfikowanych w danym powiecie lub województwie zawodach deficytowych;
• osób, które nie posiadają świadectwa dojrzałości;
• pracowników pochodzących z grup zagrożonych ubóstwem 
lub wykluczeniem społecznym, zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych lub pracowników Zakładów Aktywności Zawodowej;
• osób, które mogą udokumentować wykonanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej;
• instruktorów praktycznej nauki zawodu, nauczycieli kształcenia zawodowego oraz pozostałych nauczycieli, o ile podjęcie kształcenia ustawicznego umożliwi im pozostanie w zatrudnieniu;
• osób po 45 roku życia.

Już wkrótce Zarząd Województwa Dolnośląskiego zajmie się szczegółowym podziałem funduszy dla konkretnych powiatów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group