Wtorek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1034
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”

Sobota, 16 grudnia 2017, 15:17
Autor: red
Świdnica: „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”
Fot. KPP Świdnica
W ramach ogólnopolskiej akcji prewencyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny” dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy odwiedzili dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 14 w Świdnicy ul. M. K. Słobódzkiego 10. Dzieci podczas spotkania wysłuchały m.in. cennych wskazówek dotyczących prawidłowego poruszania się po drogach.

Akcja informacyjno - edukacyjna „Kręci mnie bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny” nawiązuje do poprzednich kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Policji, w ramach których w całej Polsce odbyły się tysiące spotkań propagujących wiedzę o bezpieczeństwie, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

W ramach tej akcji dwóch dzielnicowych świdnickiej komendy spotkało się z dziećmi z Przedszkola Miejskiego nr 14 w Świdnicy

Podczas spotkania nie zabrakło rozmów o bezpieczeństwie najmłodszych w domu oraz szkole. Szczególną uwagę dzieci zwrócono na podstawowe zasady poruszania się po drodze. Policjanci uświadamiali najmłodszym, z jakimi zagrożeniami wiąże się nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Z dziećmi rozmawiali także o zachowaniu ostrożności w kontaktach z nieznajomymi zarówno podczas codziennych zabaw.

Dzieci doskonale znały numery alarmowe oraz wiedziały jak mają się zachować w sytuacjach zagrożenia.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group