Sobota, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 460
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kredki, baloniki i Prawa Dziecka

Wiadomości: gmina Świdnica
Wtorek, 16 lutego 2010, 6:50
Aktualizacja: 6:55
Autor: UGŚ, opr. JoKa
Fot. Janusz Waligóra
– To mapa przede wszystkim dla rodziców – objaśniał Marek Michalak wychowawcom i gościom, którzy przyjechali do przedszkola w Boleścinie na skromną uroczystość przekazania Kodeksu Praw Dziecka. Rzecznik Praw Dziecka przy okazji obdarował maluchy drobnymi prezentami.

„Mała Akademia” w Boleścinie jest jedynym niepublicznym punktem przedszkolnym działającym na terenie gminy Świdnica. Na ternie gminy działają ponadto dwa publiczne przedszkola: w Pszennie i Witoszowie Dolnym, do których uczęszcza 113 dzieci oraz cztery punkty przedszkolne w Bojanicach, Komorowie, Lubachowie, Pankowie prowadzone przez Towarzystwo Dyslektyczne. Z tej formy edukacji korzysta 62 dzieci w wieku 3-5 lat, a edukacja realizowana jest w całości ze środków unijnych.

Wizytę Rzecznika Praw Dziecka w „Małej Akademii” w Boleścinie, dzieci zawdzięczają dyrektorce placówki Annie Borkowskiej, która 11 lutego 2010 r. zwróciła się do biura rzecznika z prośbą o dostarczenie Kodeksu Praw Dziecka. Upłynął jeden dzień i otrzymaliśmy telefon z informacją, że pan Rzecznik osobiście przekaże dzieciom uczęszczającym do punktu w Boleścinie Kodeks wraz ze dedykacją. – mówi Anna Berkowska. Było to dla nas miłe zaskoczenie i wyróżnienie, choćby z tego względu, że „Małą Akademię” uruchomiliśmy z mężem w ubiegłym roku szkolnym.

Oprócz wspomnianego Kodeksu Praw Dziecka, dla grupy 28 dzieci Rzecznik wręczył m.in. kredki z wraz dziecięcym telefonem zaufania 0800-12-12-12. W podziękowaniu dzieci zaśpiewały przybyłym gościom piosenkę i wręczyły na ręce Pana Marka Michalaka własnoręcznie wykonaną laurkę. Pobyt Rzecznika Praw Dziecka zakończył się zwiedzaniem obiektu, którego przewodnikiem były oczywiście dzieci.

To już drugi Kodeks Praw Dziecka, który znajduje się w gminnym przedszkolu. Pierwszy z nich od 2 lat znajduje się w Przedszkolu w Pszennie, które realizuje zadania w nim zawarte. Efekty tej pracy są widoczne w codziennym życiu przedszkolaka, ich rodziców oraz nauczycieli.

Ogółem w gminie Świdnica edukacją przedszkolną objętych jest ponad 46% dzieci w wieku 3-5 lat oraz 100% sześciolatków.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group