Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 961
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Krew lała się strumieniami

Czwartek, 24 marca 2011, 9:46
Aktualizacja: Piątek, 25 marca 2011, 6:42
Autor: GrA
Świdnica: Krew lała się strumieniami
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Blisko dwadzieścia jeden litrów krwi, pięćdziesiąt pięć zarejestrowanych osób i czterdzieści sześć, które krew oddały to bilans wczorajszej akcji zbiórki krwi zorganizowanej przez świdnicki parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla życia”.

Zbiórka zorganizowana w murach świdnickiego Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych rozpoczęła się nietypowo.

– Na samym początku przyszło starsze małżeństwo. Pan będzie miał w najbliższym czasie operację. Poprosili o to, czy nie moglibyśmy zebrać krwi dla niego. Natychmiast zgłosiło się dziesięciu chętnych uczniów Zespołu Szkół Hotelarsko-Turystycznych – wyjaśnia ksiądz Paweł Pleśnierowicz, duszpasterz świdnickich krwiodawców. – To bardzo miła niespodzianka. Cieszy, że ludzie coraz chętniej zgłaszają się do nas sami po pomoc.

We wczorajszej zbiórce wzięli udział uczniowie świdnickich szkół średnich, świdniczanie oraz mieszkańcy diecezji świdnickiej. W sumie krew oddało 46 krwiodawców. – Dziś często tyle mówi się o tym, że młodzież jest taka zła i niedobra, a tu proszę nasi uczniowie angażują się, robią coś dla siebie i innych poza obowiązkowymi zajęciami – mówi z dumą ksiądz Paweł Pleśnierowicz, duszpasterz świdnickich krwiodawców.

Po raz dziewiąty w swoim życiu krew oddał wczoraj także Arek Polak.

– Uważam, że trzeba oddać krew. Warto pomagać, bo też nigdy nie wiemy, co człowieka w życiu jeszcze spotka – mówi Arek. Świdniczanin śledzi poczynania klubu „Kropla Życia. Po raz drugi wziął też udział w akcji zorganizowanej przez sam klub. – W Świdnicy tak naprawdę nie ma, gdzie oddawać krwi, bo i warunki są spartańskie – dodaje Arek Polak.

Podczas środowej akcji zbiórki krwi w świdnickiej hotelarce udało się zebrać blisko 21 litrów tego życiodajnego płynu. Kolejna zbiórka klubu „Kropla Życia” już za miesiąc.

– Oddawanie krwi wchodzi w krew! Zachęcam, bo warto – śmieje się ksiądz Paweł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group