Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Krok bliżej do unijnych pieniędzy

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 15:08
Aktualizacja: 15:08
Autor: red.
Żarów: Krok bliżej do unijnych pieniędzy
Fot. UM Żarów
Przed samorządami w całej Polsce szansa, aby sięgnąć po kolejne pieniądze z nowej perspektywy finansowej na lata 2014–2020. Tę szansę zamierza również wykorzystać Żarów.

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w czwartek, 16 kwietnia żarowscy radni poparli propozycję burmistrza Leszka Michalaka w sprawie przystąpienia gminy Żarów do tworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 jako członek Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu".

Podobnie, jak w przypadku projektów uchwał dotyczących Aglomeracji Wałbrzyskiej radni nie mieli żadnych wątpliwości i jednogłośnie poparli również ten projekt. - Tak jak podczas poprzednich sesji Rady Miejskiej dyskutowaliśmy o Aglomeracji Wałbrzyskiej, którą wspólnie z 23 gminami zawiązaliśmy po to, aby skutecznie pozyskiwać dodatkowe środki unijne, tak w tym przypadku musimy stworzyć nowe ramy pozyskiwania pieniędzy w ramach Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu". Niezbędne jest więc, aby nasza gmina przystąpiła do stworzenia nowej Lokalnej Strategii Rozwoju i pozyskała kolejne pieniądze dla mieszkańców. Przed nami kolejna szansa, aby sięgnąć po duże pieniądze i musimy z tego skorzystać - mówił podczas posiedzenia burmistrz Leszek Michalak.

Gmina Żarów jest członkiem Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu" od pięciu lat. W tym czasie Żarów, w minionym okresie finansowania na lata 2007-2013 pozyskiwał pieniądze w ramach działania: odnowa i rozwój wsi tak zwanych małych projektów. Oprócz Żarowa Stowarzyszenie obejmuje swoim zasięgiem 6 gmin: Dobromierz, Kostomłoty, Jaworzyna Śląska, Strzegom, Świdnica i Udanin. Podstawowym celem działalności Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu" jest wspólne działanie na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i miejskich naszego regionu. W utworzonej Lokalnej Strategii Rozwoju zostaną zapisane potrzeby inwestycyjne wszystkich gmin, należących do Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania "Szlakiem Granitu".

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group