Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 1342
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Krok ku przyjaźni

Wtorek, 10 maja 2022, 13:35
Autor: red
Świebodzice: Krok ku przyjaźni
Fot. UM Świebodzice
Świetna pogoda, bardzo dobra frekwencja, doskonałe nastroje towarzyszyły imprezie plenerowej pn. Dzień Integracji Polsko–Ukraińskiej, która odbyła się w dniu 8 maja (niedziela) na zielonym terenie przy Wodnym Centrum Rekreacji w Świebodzicach.

Licznie zgromadzonych uczestników wydarzenia powitał bardzo serdecznie Burmistrz Miasta Paweł Ozga, kierując podziękowania za tak świetną frekwencję zarówno do stałych mieszkańców Świebodzic oraz gości - obywateli Ukrainy. Burmistrz podkreślił, że nasze miasto jest otwarte na pomoc obywatelom Ukrainy.
Ten dzień, jak zaznaczył Burmistrz to doskonała okazja, aby wspólnie się poznać, zintegrować poprzez wypoczynek w plenerze, wspólny bieg, uczestnictwo w grach, zabawach sportowych i kulinariach. Jednak w szczególności była to okazja do poczucia radości, bezpieczeństwa i spokoju.

Burmistrz przywołał datę 9 maja, obchodzonego Dnia Europy, święta państw europejskich, życząc obywatelom Ukrainy szybkiego członkostwa w Unii. Burmistrzowi towarzyszył Prezes OSiR Jarosław Pizuński oraz Maciej Więcek ze Stowarzyszenia Bona Fide, a także obywatelka Ukrainy, tłumaczka języka ukraińskiego, która skierowała serdeczne podziękowania za otwartość Burmistrza do niesienia pomocy uchodźcom.

Impreza rozpoczęła się kilka minut po godzinie 10:00 wspólną rozgrzewką przy muzyce pod kierunkiem trenera personalnego Mateusza Brzuchacza, następnie Biegiem Przyjaźni-trasa przebiegała przez Park Sportowy o dystansie 1 kilometra. Wraz z Mieszkańcami naszego miasta, wśród rodzin, dzieci od maluszków w wózkach po osoby dorosłe pobiegł Burmistrz Miasta Paweł Ozga. Na mecie, dla każdego, kto ukończył bieg, czekały pamiątkowe medale, które rozdawali wspólnie Prezes OSiR Świebodzice Spółka z o.o. Jarosław Pizuński, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej Robert Sysa, p.o. Dyrektora Miejskiego Domu Kultury Aneta Sterna, Radny Rady Miejskiej Jan Klepiec. Następnie pięknie zaśpiewały Ania Zadojanczuk, duet mama i córka Anastazja Hulak i Ania Zadojanczuk oraz Klaudia Wysoczańska i Alona Prokhorenko. Kolejnym punktem programu były występy dziewczynek z Future Gimnastics Academy, które zaprezentowały świetne układy choreograficzne. Zaraz po tym wystąpiły utalentowane dziewczyny z sekcji tanecznych z Miejskiego Domu Kultury pod kierunkiem Julii Gonet i Julii Tatuśko. Odbyło się również show taneczne hip- hop pod kierunkiem Adrianny Sass. Nie zabrakło również fantastycznych uczestników z Klubu Senior +, którzy pod okiem kierownik Agaty Koperskiej zaprezentowali układ taneczny, zapraszając do tańca wszystkich uczestników. Liczna grupa seniorów z Klubu bardzo zaangażowała się w organizację wydarzenia.

Podczas imprezy swoje umiejętności i profil działalności przedstawiły także organizacje pozarządowe, kluby sportowe: Due Soccer, Klub Łuczniczy Ameoli, KS Rekin, Teakwondo Taipan, Fighter Kaczmarek Grodowski, Bona Fide, Victoria Świebodzice, Future Gimnastics Academy, KO Gym Muay Thai Świebodzice, Judo Świebodzice. O kulinaria zadbali seniorzy, obywatelki Ukrainy. A było naprawdę pysznie, można była skosztować za darmo pielmieni, pierogi z ziemniakami i serem, naleśniki na słono, pajdy chleba, barszcz ukraiński oraz specjały na słodko przygotowane przez Klub Senior +, oraz wypieki przyniesione przez mieszkańców Świebodzic.

Na zakończenie wydarzenia zaśpiewano Czerwoną Kalinę, którą prowadziły ze sceny obywatelki Ukrainy.

Głównym organizatorem wydarzenia był OSiR Świebodzice Spóła z o.o., dużego wsparcia udzielił Klub Senior +, Miejski Dom Kultury, Ośrodek Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Maciej Więcek, Jarosław Włochal.

Ten piękny dzień przyjaźni Polsko-Ukraińskiej na długo pozostanie w naszej pamięci oraz sercach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group