Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 648
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Królewska ulica

Czwartek, 15 listopada 2018, 15:53
Autor: red
Świebodzice: Królewska ulica
Fot. UM Świebodzice
Ulica w Świebodzicach już od wielu miesięcy służy mieszkańcom nowo budowanego osiedla, ale oficjalny odbiór inwestycji odbył się w środę 14 listopada.

Ulica Królowej Jadwigi, będąca przedłużeniem ulicy Królowej Elżbiety, jest ważnym elementem komunikującym nową i mocno rozbudowującą się część Osiedla Piastowskiego. Obecnie w rejonie tej ulicy powstaje osiedle domów wielorodzinnych realizowane przez firmę Green Park.

- Ten fragment osiedla ma ogromny potencjał rozwojowy, dynamicznie się rozrasta, dlatego budowa zarówno Królowej Jadwigi, jak i wcześniej Królowej Elżbiety była dla mnie oczywistą koniecznością – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz.
Budowa ulicy Królowej Jadwigi (350 m) kosztowała 1,04 mln zł, powstała nowa nawierzchnia jezdni i chodnika z kostki betonowej oraz oświetlenie plus kanalizacja sanitarna, deszczowa i sieć wodociągowa.

Wraz z ul. Królowej Elżbiety gmina zainwestowała w infrastrukturę drogową 4,5 mln zł. To jedna z ważniejszych inwestycji drogowych minionej kadencji.

W odbiorze wzięli udział m. in. burmistrz Bogdan Kożuchowicz, wykonawca zadania – szef Green Parku Krzysztof Kujat, Marcin Traczykowski z Wydziału IT Urzędu Miejskiego, inspektorzy nadzoru.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group