Czwartek, 29 lutego
Imieniny: Lutosława, Romana
Czytających: 1196
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wierzbna: Królowała dynia

Wtorek, 11 października 2022, 17:47
Autor: red
Wierzbna: Królowała dynia
Fot. UM Żarów
Kolorowe i różnokształtne dynie jednoznacznie określały, czego dotyczyło święto, które odbyło się w sobotę, 8 października w Wierzbnej. 6. Święto Dyni, które otworzyli burmistrz Leszek, radna Zuzanna Urbanik i Tomasz Pietrzyk wraz z Anna Suchodolską z Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem, również przyjezdnych z daleka gości.

Mogliśmy zakosztować dyniowych przysmaków przy wspaniałych muzycznych chwilach zespołu Póki Co. Na wszystkich przybyłych czekało wiele atrakcji: warsztaty dla dzieci, stoiska, degustacje, rękodzieło, wycieczki historyczne z Żarowską Izbą Historyczną.

Stoiska przygotowane przez Electrolux Poland, KGW i OSP Wierzbna tłumnie przyciągały uczestników święta dyni. Każdy znalazł coś dla siebie! Nie zabrakło konkursu na najcięższą dynię, który wygrał Mateusz Klimczak z dynią ważącą 62,5 kg. Drugie miejsce w tym konkursie zajęła Magda Kaczmarczyk, a trzecie Mikołaj i Kacper Drabik.

W konkursie na najlepszą zupę dyniową także wybrano laureatów: Aleksandrę Czubę, Agatę Parafinowicz i Katarzynę Synówkę. Wybieraliśmy także najciekawsze dyniowe przebranie Wśród dzieci zwyciężyli Julia Parafinowicz, Nikola Czuba, Patryk Synówka, a wśród dorosłych Aleksandra i Radosław Czajka, Ewa Dusza i panie z KGW Kalina z Kalna.

Dziękujemy i gratulujemy organizatorom wydarzenia: burmistrz Leszek Michalak, zastepca burmistrza Przemysław Sikora, Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie, sołectwo Wierzbna, radna Zuzanna Urbanik oraz partnerom i sponsorom: Electrolux Żarów, Smart Work, Smart Work, Smartcare, AMS-Świdnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group