Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 975
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Królowie matematyki

Czwartek, 17 kwietnia 2014, 13:14
Aktualizacja: 13:16
Autor: red.
Gmina Świdnica: Królowie matematyki
Fot. UG Świdnica
88 uczniów z 22 szkół podstawowych powiatu świdnickiego zmierzyło się w I Powiatowym Konkursie Matematycznym. Gospodarzem matematycznych zmagań było Gimnazjum im. Szarych Szeregów w Pszennie.

- Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap indywidualny – uczniowie rozwiązywali 20 zadań testowych z różnych działów matematyki – od zadań o podstawowym stopniu trudności po zadania sprawdzające logiczne myślenie uczniów. Etap drugi – zespołowy polegał na rozwiązaniu w określonym czasie kolejnych dziesięciu zadań – pokazujących matematykę w zastosowaniu praktycznym (np. konstrukcja okręgu z użyciem sznurka i pisaka, czy odnalezienie położenia na planie miasta), a także zadania wykazujące umiejętność uogólniania, wykonywania poprawnych rachunków czy też rozwiązywania krzyżówek liczbowych – mówił dyrektor gimnazjum Zbigniew Janus, podczas ogłoszenia wyników.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek oraz starosta powiatu świdnickiego Zygmunt Worsa.

- Gratuluję wszystkim uczestnikom. Tak liczny udział podczas I Powiatowego Konkursu Matematycznego dowodzi, że matematyka jest ważną dziedziną nauki. Opanowanie jej podstaw ułatwia funkcjonowanie w życiu codziennym i poznawanie innych dziedzin nauki. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia, zdrowych rodzinnych świąt – mówiła podczas wręczania nagród wójt gminy Teresa Mazurek.

Najlepszym zawodnikiem konkursu, któremu nie straszne były zadania testowe i logiczne myślenie okazał się Mateusz Drąg ze SP w Jaworzynie Śląskiej. Mateusz w nagrodę otrzymał tablet, ufundowany przez organizatora konkursu.

Wyniki: http://www.gmina.swidnica.pl/content/view/3083/1/

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
100%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group