Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 958
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kruków: Kruków w gronie najpiękniejszych wsi

Środa, 8 października 2014, 13:52
Aktualizacja: 14:00
Autor: red.
Kruków: Kruków w gronie najpiękniejszych wsi
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy Krukowa zostali laureatami konkursu realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego we Wrocławiu. Za realizację projektu "Jak wieś Kruków realizuje Odnowę Wsi Dolnośląskiej" w sobotę, 4 października odebrali nagrodę finansową w wysokości 6 tysięcy złotych.

- W ramach projektu zrealizowaliśmy wiele przedsięwzięć, w tym zagospodarowanie skwerku w centrum wsi, "Kruków to kultywowanie tradycji", "wykonanie tablic informacji turystycznej i witaczy", wiosenne porządki i remont świetlic wiejskiej. Wygrana jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem i pokazuje, że ciężka praca na rzecz naszej małej ojczyzny się opłaca. To dzięki zaangażowaniu mieszkańców oraz naszych Przyjaciół i Sympatyków odnowa wsi w Krukowie idzie pełną para - cieszy się Katarzyna Banasik, mieszkanka Krukowa.

W konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska 2014" wzięło udział 47 wsi z 33 dolnośląskich gmin. To już jego szósta edycja, która rozgrywana była w czterech kategoriach: "Najpiękniejsza Wieś", "Najpiękniejsza Zagroda", "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" i "Najlepszy start w odnowie wsi".

W uroczystości wręczenia nagród w sobotę, 4 października wzięło udział blisko tysiąc osób. Wśród nich głównie reprezentacje mieszkańców wsi z całego województwa dolnośląskiego. Krukowianie do Spytkowa przyjechali z burmistrzem Leszkiem Michalakiem. Nie tylko wspólnie odebrali zasłużoną nagrodę, ale zwiedzali również sam Spytków, wieś czarów i magii, wymienili się również doświadczeniami z mieszkańcami innych wsi.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group