Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 964
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kruków: Krukowianie doczekali się nowej świetlicy

Czwartek, 14 listopada 2013, 11:11
Aktualizacja: 11:13
Autor: red.
Kruków: Krukowianie doczekali się nowej świetlicy
Fot. użyczone
Nowa, przestronna i przede wszystkim długo wyczekiwana przez mieszkańców świetlica w Krukowie została oficjalnie otwarta. Otwarcie było huczne i udane. Zadbali o to gospodarze uroczystości, którzy ochoczo włączyli się w organizację imprezy.

- W końcu tyle lat czekaliśmy na tę chwilę. Dziś nasza świetlica prezentuje się bardzo okazale i przede wszystkim odzyskała swój utracony blask. Ci, którzy przyjeżdżają teraz przez naszą miejscowość zazdroszczą nam tak pięknie wyglądającego budynku. Nasza wieś się zmienia i to nie tylko zasługa wszystkich zaangażowanych mieszkańców. Dziękujemy również burmistrzowi, który mocno zabiegał, aby Krukowianie mieli świetlicę z prawdziwego zdarzenia – cieszyła się Irena Sikora, mieszkanka Krukowa.

A cieszyć się jest z czego, bo nowa świetlica rzeczywiście robi wrażenie. Jest przestronna i funkcjonalna. Teraz już nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tętniła życiem od rana do wieczora. - Cieszę się, że w gminie Żarów nie brakuje ludzi pracowitych. Dzięki bardzo dobrej współpracy z burmistrzem Żarów realizuje inwestycje nie tylko z zakresu oświaty i infrastruktury. Gratuluję tak efektywnej współpracy, pracowitości i realizacji wciąż wielkich inwestycji – mówiła poseł na Sejm RP Katarzyna Izabela Mrzygłocka, która wspólnie z marszałkiem województwa dolnośląskiego Jerzym Tutajem, burmistrzem Leszkiem Michalakiem i sołtysem Krukowa Andrzejem Grabowskim dokonała otwarcia zmodernizowanej świetlicy w Krukowie.

Nowa świetlica w Krukowie została całkowicie przebudowana i odnowiona, a całość kosztowała gminę Żarów ponad 300 tysięcy złotych. Lokalna Grupa Działania „Szlakiem Granitu”, z której pozyskano dofinansowanie, na remont świetlicy dołożyła jeszcze 236.120, 00 tysięcy złotych. Firma P.P.H.U. BOWIP Andrzej Pach, która remontowała świetlicę w Krukowie wszystkie prace zakończyła w terminie. - To dzień szczególny nie tylko dla samych mieszkańców Krukowa, ale również radość dla nas, że udało się zrealizować kolejną ważną inwestycję. Myślę, że jest to w pewnym sensie nagroda dla tej miejscowości, że po tylu latach będą mieli wspaniały obiekt, który będzie służył dzieciom, młodzieży i dorosłym. Będzie także bodźcem, by powrócić do organizowania wiejskiego życia kulturalnego – dopowiadał Jerzy Tutaj, marszałek województwa dolnośląskiego.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group