Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Krwawi Święci Mikołajowie

Poniedziałek, 6 grudnia 2010, 14:53
Aktualizacja: 21:05
Autor: KO
Świdnica: Krwawi Święci Mikołajowie
Fot. Wiktor Bąkiewicz
– Dawcy krwi to dawcy bezinteresowni, dają cząstkę siebie, by inni mogli żyć – mówił wczoraj podczas mszy świętej w intencji honorowych krwiodawców biskup Ignacy Dec i nazwał ich „Świętymi Mikołajami”. Wczoraj Klub Honorowych Dawców Krwi „Kropla Życia” świętował roczek istnienia.

Skoro były to pierwsze urodziny, to był i tort. Było też wino. - To jest wino czerwone, żeby krew była lepsza – podkreślił ksiądz Paweł Pleśnierowicz, diecezjalny duszpasterz honorowych dawców krwi.

Ksiądz Paweł wyróżnił zasłużonych krwiodawców: Szczepana Sobczyka, policjanta Macieja Rzepiaka i księdza Grzegorza Ławniczaka. Dyplomami i identyfikatorami dziękował wielu osobom, które wspierają świdnickich krwiodawców. W klubie zrzeszonych jest ich 198, ale podczas akcji organizowanych przez „Kroplę Życia” krwią dzieli się o wiele więcej osób.

Bo najważniejsze jest to, aby uświadomić ludzi, że ich 450 ml krwi może pomóc ocalić życie. To nas nic nie kosztuje – może tylko nieco czasu poświęconego na zarejestrowanie się, badanie i samo oddanie krwi. A sam życiodajny płyn w organizmie zdrowego człowieka regeneruje się. Bez szwanku na własnym zdrowiu możemy uratować zdrowie i życie bliźniego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group