Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 799
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Krwiodawcy za darmo, rodziny za połowę

Czwartek, 21 stycznia 2016, 10:50
Autor: opr.red.
Świebodzice: Krwiodawcy za darmo, rodziny za połowę
Fot. www.swiebodzice.pl
Podczas XVI Sesji Rady Miejskiej w Świebodzicach w dniu 19 stycznia podjęta została uchwała wprowadzająca nowe ulgi na przejazdy komunikacją miejską. Krwiodawcy a także osoby, które są dawcami np. szpiku, uprawnieni są do bezpłatnych przejazdów. Wraca także bilet rodzinny, wynikający z zastosowania Karty Dużej Rodziny.

Na mocy uchwały Rady Miejskiej wprowadzone zostały bezpłatne przejazdy dla zasłużonych krwiodawców.
- Chodzi o osoby, które oddały - w przypadku mężczyzn ponad 6 litrów, w przypadku kobiet - ponad 5 litrów krwi - wyjaśnia burmistrz Bogdan Kożuchowicz. - Ulga dotyczy także osób, które są dawcami organów czy szpiku do przeszczepu.

Rodziny z trojką i więcej dzieci ponownie będą mogły korzystać z biletu rodzinnego w wysokości 50 gr. Od początku nowego roku miasto nie mogło tej ulgi stosować, ponieważ wojewoda zakwestionował wcześniejszą uchwałę RM dotyczącą właśnie pakietu ulg w ramach KRD.

Ceny biletów na przejazdy miejską komunikacją pozostają bez zmian - to 2 zł bilet normalny, 1 zł bilet ulgowy ustawowy 50 % i bilet ulgowy gminny 40 % - 1,20 zł. To najniższe stawki w regionie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group