Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 888
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Krystyna Gielata sołtysem Modlęcina

Niedziela, 8 marca 2015, 10:30
Aktualizacja: 22:31
Autor: red.
Region: Krystyna Gielata sołtysem Modlęcina
Fot. UM Strzegom
Za nami kolejne zebranie wiejskie – tym razem w Modlęcinie (2 marca br.) – w którym mieszkańcy dokonali wyboru sołtysa i Rady Sołeckiej. Gospodarzem sołectwa została, otrzymując 100 % poparcia, Krystyna Gielata.

Dotychczasowa sołtys w tajnym głosowaniu mieszkańców Modlęcina otrzymała 55 głosów, co świadczy o tym, że jej praca i Rady Sołeckiej w poprzedniej kadencji była wykonywana rzetelnie i przynosiła wymierne skutki dla miejscowej społeczności. – W ostatnim okresie udało się zrealizować trzy ważne zadania na drogach powiatowych, ponadto Gminna Spółka Wodna „Strzegom” oczyściła i udrożniła 1285 mb. rowów na terenie sołectwa i wykonała drenaż na powierzchni 0,15 ha. Gmina Strzegom natomiast podjęła działania w sprawie remontu świetlicy wiejskiej w Modlęcinie – wymieniała Krystyna Gielata w swoim sprawozdaniu. – Nasza wieś, jak zawsze, aktywnie uczestniczyła w różnych imprezach kulturalnych i imprezach integracyjnych. Staraliśmy się także pożytecznie wydatkować środki z funduszu sołeckiego – dodała pani sołtys.

Obecny na zebraniu wiejskim zastępca burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski podziękował za bardzo dobrą i merytoryczną współpracę z Urzędem Miejskim i przedstawił najważniejsze zadanie, które będzie realizowane w Modlęcinie. – Już wkrótce rozpocznie się tak długo oczekiwany remont świetlicy wiejskiej, która zyska nowy wygląd i będzie bardziej funkcjonalna. Mamy już gotowy projekt remontu i czekamy na rozpisanie konkursu w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, by pozyskać środki zewnętrzne z Unii Europejskiej. Planowany koszt remontu to kwota ok. 800 tys. zł – mówił Wiesław Witkowski.

Dodajmy, że w zebraniu wiejskim uczestniczyli także: radna Rady Powiatu Świdnickiego – Maria Karkowska i radni Rady Miejskiej w Strzegomiu – Stanisława Górska oraz Andrzej Szczepanik.

W skład Rady Sołeckiej weszło 5 mieszkańców wsi Modlęcin: Elżbieta Mikosz, Aneta Konieczny, Halina Niziołek, Kazimierz Sikora i Tadeusz Wątroba.

(Tomasz Wanecki)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group