Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 569
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kryształy i kamienie rozdano w Teatrze Zdrojowym

Wiadomości: Wałbrzych/Świdnica
Sobota, 24 marca 2012, 13:30
Aktualizacja: Niedziela, 25 marca 2012, 8:56
Autor: Sven
Fot. Sven
Po raz trzeci w Teatrze Zdrojowym odbył się finał plebiscytu pod nazwą „Kryształy i kamienie”. Rozdano osiem statuetek i osiem tysięcy złotych.Niestety żadna z nagród nie trafiła do Świdnicy, choć było kilka nominacji z naszego miasta dla min. prezydenta Wojciecha Murdzka.

Reguły zabawy są proste. Najpierw każdy mógł zgłosić swoją kandydaturę (w tym roku było ich 79), następnie trzynastoosobowa kapituła nominowała po pięciu kandydatów w każdej kategorii, ale ostatecznie wszystko zależało od głosujących za pomocą sms-ów uczestników zabawy, którzy wybrali laureatów. Oddano 4173 głosy, co jak zauważył prowadzący galę Arkadiusz Czocher pozwoliło sfinansować cztery nagrody finansowe w wysokości 2 000 tysięcy złotych każda.

W tym roku, poza tradycyjnymi kategoriami: Sportowe Kryształy Kulturalne Kryształy, Pozarządowe Kryształy, Samorządowe Kryształy, Polityczne Kryształy, Kryształ wśród pracodawców i Porażka roku 2011 wprowadzona została nowa - Akademickie Kryształy.

W poszczególnych kategoriach laureatami zostali:
Sportowe Kryształy – Rafał Kaczor - mistrz Polski w boksie, uczestnik igrzysk olimpijskich.
Kulturalne Kryształy – Edyta Nawrocka – piosenkarka
Pozarządowe Kryształy – Towarzystwo Miłośników Lwowa
Samorządowe Kryształy – Robert Ławski – Starosta Powiatu Wałbrzyskiego
Polityczne Kryształy – Anna Zalewska – Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej
Kryształ wśród pracodawców – Bel-Pol
Akademickie Kryształy – Agnieszka Gajda – studentka politologii w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu.

W kategorii „Porażka roku” nominację otrzymali: Roman Szełemej za ucieczkę z miejskiej wigilii, Danuta Marosz - porażka w wyborach parlamentarnych, Piotr Kruczkowski - odejście ze stanowiska w atmosferze skandalu, antypromocję miasta i zadłużenie gminy, Artur Torbus za arogancję i niekulturalne zachowanie podczas sesji Rady Miasta oraz MPK – upadek jednej z największych miejskich spółek.

Kamień roku 2011 otrzymało MPK. Niestety na sali nie było syndyka, więc tradycyjnie pamiątkowa statuetka zostanie dostarczona adresatowi przez firmę kurierską. W sali Teatru Zdrojowego nie zauważyliśmy także pozostałych nominowanych w tej kategorii.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~ 24-03-2012 14:23
a bel pol to nie świdnica????
~ 24-03-2012 19:06
Super Zalewska. Brawo Brawo Brawo :)
~PiS 24-03-2012 20:43
Ha Ha Ha Anna Z. Napompowany plebiscyt przez pracowników biura, Wszyscy zapłaciliśmy za sms-y wysyłane z telefonów służbowych opłacanych z pieniedzy na biuro poselskie. Dobrze aby Pani posel przedstawiła publicznie bilingi telefonów oplacanych przez biuro i wszystko będzie jasne dlaczego wygrała !!! Więc porazka roku Anna Z ha ha ha
~obiektywny 25-03-2012 11:23
Zazdrość i zawiść wyłazi z powyższego komentarza. Można Zalewską lubić lub nie, ale nikt nie może jej odmówić zaangażowania i pracy. Jest najbardziej aktywnym posłem z całej ósemki i nagroda jej się należała, co zresztą docenili sami głosujący z powiatu wałbrzyskiego i świdnickiego. Coś mi się jednak wydaje, że te frustracje na świdniczce wylewa ten sam typek, którego zresztą słusznie z PiS wywalono ;) A pani poseł gratuluję i życzę dalszych sukcesów.
~z rady miasta 25-03-2012 12:42
Ja co prawda nie należę do PiSu, ale domyślam się kto cały czas wypisuje te brednie na panią Zalewską i dla tej osoby mam takie przesłanie: ZDRADĘ LUBIĄ WSZYSCY, ALE ZDRAJCÓW SIĘ NIENAWIDZI.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group