• Czwartek, 27 lutego 2020
  • Godz. 6:19
  • Imieniny: Anastazji, Gabriela
  • Czytających: 751
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Krzysztof Petek w Żarowie

Wiadomości: Żarów
Piątek, 11 maja 2012, 7:33
Aktualizacja: 7:35
Autor: red
Fot. użyczone
Mapy, fotografie, filmy i pamiątki przywiózł ze sobą Krzysztof Petek reportażysta, poeta i znany podróżnik na spotkanie z młodzieżą gimnazjalną, które odbyło się dziś, 9 maja w gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki realizowanego we współpracy z Instytutem Książki, z którym biblioteka miejska w Żarowie ściśle współdziała.
– Do Żarowa zostałem zaproszony jako autor powieści sensacyjno-przygodowych. Ale jestem także reporterem, organizatorem wypraw i szkół przetrwania. Stąd też mój dialog z żarowskimi uczniami gimnazjum poprowadzę na temat przyjaźni, poświęcenia oraz samoobrony i kursów psychologii przetrwania. Mam nadzieję, że wspólnie ciekawie spędzimy ze sobą ten czas – mówił Krzysztof Petek.

Podczas krótkiej wizyty, żarowski gość opowiadał o dalekich wyprawach, dzieląc się z uczniami różnymi anegdotami związanymi ze swoimi podróżami. Zapytany o inspiracje do swoich książek mówił, że czerpie je z życia.
– Jestem dziennikarzem od szesnastu lat i wszelkie materiały do moich powieści tak naprawdę leżą na ulicy. Tematy pozyskuję z różnych opowieści ciekawych osobowości i z tego, co inni ludzie są w stanie mi przekazać. Dziś chcę zaznaczyć, że młodzie ludzie nie muszą wcale się nudzić. Mogą czerpać z życia, to co najcenniejsze i najpiękniejsze. Mogą żyć ciekawie.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali okraszonych humorem opowieści Krzysztofa Petka, mieli również możliwość zadawania pytań, z czego ochoczo korzystali. Spotkanie było dynamiczne, bowiem pan Krzysztof to nie tylko dziennikarz, ale przede wszystkim organizator wypraw surviwalowych, ma więc w zanadrzu mnóstwo ciekawych historii, dziwnych zdarzeń i wiele ekstremalnych doświadczeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group