Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 654
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Książę Wallenstein znowu w Świdnicy

Poniedziałek, 27 stycznia 2014, 12:54
Aktualizacja: 12:55
Autor: red.
Świdnica: Książę Wallenstein znowu w Świdnicy
Fot. użyczone
„Dzisiaj przybywam na Wasze zaproszenie, za które dziękuję, i obiecuję, że tym razem obędzie się bez plądrowania, rabunków i gwałtów”. Tymi słowami powitał przybyłych gości Miroslav Knebort, który co roku wciela się w historyczną postać księcia Albrechta von Wallensteina, patrona i założyciela Miasta Jicin, partnera Powiatu Świdnickiego.

Liczna delegacja z Czech przybyła do Powiatu Świdnickiego w związku z organizacją konferencji inaugurującej projekt "Wallenstein rozwija kulturę czesko - polską", który współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 oraz z budżetu powiatu. Podczas konferencji zgromadzeni uczestnicy obejrzeli prezentacje na temat realizacji projektu „Wallenstein rozwija kulturę czesko – polską” oraz „Wędrówki Teatru Imaginarium szlakiem czeskich i polskich miast na obszarze wsparcia”. Wykład zatytułowany „Pobyt Albrechta von Wallensteina w Świdnicy” przedstawił świdnicki historyk Sobiesław Nowotny.

- To już kolejny projekt, który będziemy realizować wspólnie z naszym czeskim partnerem z Jicina. Poprzedni projekt pod nazwą Brana do Pohadky – Wrota do Bajki zakończył się pełnym sukcesem. Jestem pewny, że także ten projekt, związany z osobą księcia Wallensteina również będzie cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców po obu stronach granicy – mówił starosta świdnicki Zygmunt Worsa. Konferencja odbyła się w Centrum Informacji o Zabytkach UNESCO przy Kościele Pokoju w Świdnicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group