Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 1222
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jaroszów: Książki dla Jaroszowa

Środa, 2 grudnia 2020, 15:31
Autor: red
Jaroszów: Książki dla Jaroszowa
Fot. UM Strzegom
Dużą niespodzianką dla uczniów Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Jaroszowie, po ich powrocie do szkoły ze zdalnego nauczania, będzie wystawa książek zakupionych w ramach Narodowego Program Rozwoju Czytelnictwa.

To prawie 1000 książek wybranych przez bibliotekarkę Monikę Bytnar – Gołembiowską z listy najbardziej popularnych książek wyróżnionych w rankingach czytelniczych i promowanych, m.in. przez fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Dokupiono także lektury oraz książki w języku angielskim, ponieważ od kilku lat uczniowie realizują w ramach lekcji języka angielskiego projekt „Read on”.

Książki zostaną oznaczone naklejkami logo programu NPRCz tak, by wyróżniały się spośród innych woluminów znajdujących się na półkach.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy. Cel ten realizowany jest przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze.

(źródło: www.gov.pl/web/kultura/narodowy-program-rozwoju-czytelnictwa)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group