Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 617
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzegom: Książki dla niewidomych

Czwartek, 5 marca 2020, 7:09
Autor: red
Strzegom: Książki dla niewidomych
Fot. organizatorzy
Informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Strzegom przystąpiła do projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2019” realizowanego przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. Projekt jest dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące.

Czytak 4 – to urządzenie odpowiednie dla wymagających czytelników, którzy mogą dzięki niemu słuchać książek w różnych formatach, a także korzystać z dyktafonu i zegara.

Na podstawie umowy użyczenia nasza biblioteka będzie mogła wypożyczać urządzenie osobom niepełnosprawnym, a w ramach porozumienia Stowarzyszenie „Larix” udostępniło 22 216 książek mówionych.

Dzięki wsparciu Ministra Kultury Czytelnicy z dysfunkcją wzroku będą mieć łatwiejszy dostęp do książek nagranych w postaci audiobooków.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabo widzących. We współpracy ze Stowarzyszeniem nasza biblioteka będzie wciąż powiększać księgozbiór o nowe ciekawe pozycje książkowe.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group