Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Książki można zabrać do domu na dłużej

Niedziela, 2 stycznia 2011, 19:48
Aktualizacja: 19:49
Autor: red.
Świdnica: Książki można zabrać do domu na dłużej
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Z początkiem roku zmienił się regulamin korzystania ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. K. Norwida w Świdnicy. Już nie na 14, ale na 28 dni można wypożyczyć książki.

Jednorazowo można wypożyczyć osiem książek i trzy media (pod tym terminem kryją się w bibliotece książki mówione, zbiory muzyczne, filmy, gry komputerowe, kursy językowe oraz encyklopedie multimedialne). Książki można już wypożyczyć na 28 dni, ale te z księgozbioru podręcznego - na 14 dni (wcześniej było to możliwe na odpowiednio 14 i 7 dni); z kolei książki mówione i kursy językowe - na 28 dni, a zbiory muzyczne, filmy, gry komputerowe oraz encyklopedie multimedialne - tylko na 3 dni.

Jeśli inny czytelnik nie zamawia tego, co wypożyczyliśmy, możemy przedłużyć wypożyczenie: książki - dwa razy o 14 dni; książki z księgozbioru podręcznego - dwa razy o 14 dni; książki mówionej czy kursu językowego - dwa razy o 14 dni, a pozostałych utworów - raz o 3 dni.

Za przetrzymanie zbiorów biblioteka pobiera opłaty od każdego wypożyczonego egzemplarza. Za przetrzymaną książkę - 10 gr za każdy dzień roboczy po terminie zwrotu, podobnie za książki mówione i kursy językowe. Ale już za zbiory muzyczne, filmy, gry komputerowe oraz encyklopedie multimedialne - 2 zł za każdy dzień roboczy po terminie zwrotu.

Jeśli tego, czego szukamy, nie ma w świdnickiej bibliotece, możemy zamówić zbiory w ramach wypożyczeń międzybibliotecznych. Ze sprowadzonych książek można skorzystać tylko na miejscu. I to my zapłacimy za przesyłkę.

Do biblioteki zapisać się może każdy. Przy zapisie należy okazać dowód osobisty lub inny dowód tożsamości ze zdjęciem i peselem, a po zapoznaniem się z regulaminem, wypełnić kartę zobowiązania i podpisać ją. Czytelnika niepełnoletniego do biblioteki zapisać może rodzic lub opiekun prawny, który podpisując za niego kartę zobowiązania przejmuje odpowiedzialność za wypełnianie zobowiązań w stosunku do biblioteki.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group