Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 972
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/powiat świdnicki/Kraj: Kto jest lepszym kierowcą – kobieta czy mężczyzna?

Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, 17:47
Aktualizacja: Wtorek, 14 sierpnia 2018, 12:48
Autor: red
Odkąd kobiety zaczęły prowadzić samochody, rozpoczęły się dyskusje na temat tego, kto jest lepszym kierowcą – kobieta czy mężczyzna? W kraju panuje stereotyp mówiący o tym, że zdecydowanie lepszymi kierowcami są mężczyźni. Tylko czy aby na pewno?

Biorąc pod uwagę dane statystyczne firm ubezpieczeniowych okazuje się, że kobiety łamią przepisy o wiele rzadziej. Blisko 60% pań nie przekracza prędkości, prawie 35% nie wyprzedza w niedozwolonych miejscach, a 45% nie wymusza pierwszeństwa. U mężczyzn wskaźniki te wyglądały następująco: 45%, 25%, 40%. Gdy spojrzymy na wskaźniki kolizji, to do takich zdarzeń przyznaje się 11% mężczyzn i tylko 9% kobiet. Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że w ubiegłym roku kobiety, stanowiące niemal 40% kierowców, spowodowały niecałe 19% wszystkich wypadków. Wyniki te pokazują, że kobiety są bardziej roztropne i dużo bardziej pilnują się na drodze.

Jaki to ma wpływ na kulturę jazdy samochodem? Badania wskazują, że jest ona wyższa u mężczyzn. To wśród nich aż 65% ustępuje pierwszeństwa innym pojazdom. Kobiety są w tym zestawieniu nieco gorsze. Ich wynik wyniósł niecałe 59%. Kiedy jednak spojrzymy na czynności wykonywane podczas prowadzenia samochodu, nieznacznie korzystniej wyglądają kobiety. Niespełna 43% z nich podczas jazdy samochodem pali papierosy, pije, je, dba o wygląd lub rozmawia przez telefon. Mężczyźni uzyskali w tym notowaniu prawie 50%.

Zbliżone wyniki osiągnięto w badaniu o czystość w samochodzie. Obie płcie uzyskały niemal po równo. Blisko 48% kierowców sprząta swój samochód przynajmniej raz w miesiącu.

Z tak przedstawionych danych trudno jednak wywnioskować, kto jest lepszym kierowcą. Swoje błędy popełniają zarówno kobiety jak i mężczyźni. Wygląda na to, że płeć nie ma tu znaczenia. Płeć nie ma bowiem większego znaczenia na znajomość przepisów. Podczas jazdy słuchamy audiobooków, radia, rozmawiamy z pasażerami, rozmawiamy przez telefony, używamy nawigacji i innych urządzeń. Wszystko to wpływa na koncentrację.

A co wy o tym myślicie? Kto według was jest lepszym kierowcą?

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group