Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Którą szkołę wybrać?

Wtorek, 24 marca 2015, 13:27
Aktualizacja: 15:28
Autor: red.
Żarów: Którą szkołę wybrać?
Fot. UM Żarów
Pokazy fryzjerskie, prezentacje kierunków i rozmowa ze starszymi kolegami. Uczniowie żarowskiego gimnazjum mieli okazję zapoznać się z ofertą szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu świdnickiego. Czternaście szkół ponadgimnazjalnych w piątek, 20 marca zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną.

Dzięki wyczerpującym prezentacjom przedstawicieli przybyłych szkół, uczniowie żarowskiego gimnazjum będą mieli ułatwiony wybór przyszłej drogi kształcenia. - Trzecioklasiści już za kilka miesięcy podejmować będą decyzje o wyborze dalszej szkoły. Targi edukacyjne, na których prezentują się szkoły z terenu powiatu świdnickiego to doskonała okazja, aby zachęcić ich do bliższego poznania placówki, w której zamierzają kontynuować naukę. Mam nadzieję, że pomogą im dokonać właściwego wyboru - zaznacza dyrektor gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie Helena Słowik.

Wiosenne targi to jednak nie tylko prezentacja różnorodnej oferty edukacyjnej. To również dobra zabawa, ciekawe pomysły oraz inicjatywy. Licznie przybyli uczniowie szkoły reprezentujący poszczególne profile kształcenia wręczali zainteresowanym ulotki, materiały promocyjne oraz opowiadali, jak wygląda nauka w ich szkole. A taka wiedza jest przecież najcenniejsza. - Dzięki takim spotkaniom możemy zadecydować, w jakiej szkole chcemy kontynuować naukę. I podjąć słuszną decyzję - przekonuje Roksana Kulesza uczennica żarowskiego gimnazjum. Decyzja o wyborze dalszej drogi kształcenia to dla gimnazjalistów wbrew pozorom bardzo trudna decyzja. - Prezentacje szkół ponadgimnazjalnych odbywają się w naszym gimnazjum od trzynastu lat. W tym roku w nieco zmienionej formie, ale bardziej przystępnej dla nas uczniów gimnazjum. Sam jeszcze nie podjąłem decyzji, którą szkołę wybrać. Muszę teraz dobrze to przemyśleć - dopowiada Mariusz Zięba uczeń gimnazjum im. Jana Pawła II w Żarowie.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group