Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 772
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Olszany: Ku czci Jana Pawła II

Środa, 15 maja 2019, 9:08
Autor: red
Olszany: Ku czci Jana Pawła II
Fot. UM Strzegom
W kościele pw. Trójcy Św. w Olszanach 5 maja br. odbył się "11. Przegląd pieśni religijnej ku czci Jana Pawła II" organizowany przez Zespół "Olszaniacy". Do Olszan przyjechały zespoły folklorystyczne z okolic Kłodzka, Wrocławia i Nowej Rudy, a także z najbliższej okolicy: ze Świebodzic i Jaworzyny Śląskiej.

W Olszanach można było usłyszeć stare pieśni maryjne, które znamy z dzieciństwa, ale i nowe specjalnie skomponowane na tę okazję. Okazało się, że pieśni kościelne mogą być radosne, w żywych rytmach, nawet marszowym, a akompaniować można na oryginalnej gitarze wykonanej z tary do prania (Jugowianie). Na koniec zabrzmiała ulubiona pieśń papieża Polaka - "Barka" zaśpiewana przez uczestników i słuchaczy wypełniających kościół po brzegi.

- Przeszło trzy godziny tej niecodziennej majówki minęło niepostrzeżenie, a przesłanie jednej z pieśni, by "świat lepszy był i w miłości żył", oby stało się faktem. Przegląd zaszczycili swoją obecnością burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta oraz radna sejmiku wojewódzkiego - Ewelina Szydłowska - poinformowała Stanisława Górska, sołtys Olszan.

W Olszanach zagrali i zaśpiewali: Jugowianki z Jugowa, Woliborzanki z Woliborza, Dzikowianki z Dzikowca, Cicha Woda z Udanina, Kondziołeczka z Lutomi Górnej, Rozmaryn z Rogowa Sobódzkiego, A to heca z Pszenna, Akord ze Świebodzic, Jaworzynianie z Jaworzyny Śląskiej, Słoneczny Uśmiech z Mokrzeszowa, Leszczynki z Sadkowa i Olszaniacy z Olszan.

- Organizatorzy dziękują SCK Strzegom za okazaną pomoc techniczną, a zastępcy dyrektora - Elżbiecie Pienio za prowadzenie tej imprezy po raz jedenasty - zakończyła Stanisława Górska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group