Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Kulturalnie i wesoło

Poniedziałek, 7 września 2020, 15:30
Aktualizacja: Wtorek, 8 września 2020, 8:31
Autor: red
Świebodzice: Kulturalnie i wesoło
Fot. UM Świebodzice
4 września, w Miejskim Domu Kultury odbył się wyjątkowy koncert Aleksandra Evseeva. Tenor o pięknym głosie zachwycił licznie zgromadzoną, świebodzicką publiczność.

Zaśpiewał ballady rosyjskie i ukraińskie z repertuaru Chóru Aleksandrowa, Bułata Okudżawy oraz m.in. utwory takie jak: Kalnika, Hej Sokoły. Uczestnicy w trakcie i po zakończeniu koncertu wyrażali pozytywne opinie na temat jego talentu, nagradzając artystę gromkimi brawami. Cieszyli się, że śpiewak, który występował na wielkich scenach we Francji, Niemczech, Kanadzie, Rosji odwiedził Świebodzice, a przybył na zaproszenie dyrektor Miejskiego Domu Kultury Katarzyny Woźniak, która uczestniczyła w koncercie.

W sobotę (5 września) w Miejskim Domu Kultury (MDK) odbyła się dziewiąta edycja Narodowego Czytania. W tym roku lekturą, która została wybrana, była Balladyna Juliusza Słowackiego, wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Spotkanie rozpoczęła Małgorzata Grudzińska dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Świebodzicach, witając wszystkich serdecznie. Następnie odczytała list z przesłaniem od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, zachęcającym do udziału w akcji. Następie rozpoczęło się czytanie lektury, w którym uczestniczyli: mieszkańcy Świebodzic, Grażyna Bieniada Radna Rady Miejskiej, Małgorzata Chojda-Ozga nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej nr 2, Justyna Gąsior nauczyciel języka polskiego ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej oraz Katarzyna Woźniak dyrektor Miejskiego Domu Kultury.

Od godzin porannych do wczesnego popołudnia na świebodzickim Rynku odbywała się comiesięczna Giełda Staroci i Różności.

Sobotnie popołudnie upłynęło w Parku Miejskim na wesołym puszczaniu baniek mydlanych. Dzieci oraz ich opiekunowie świetnie bawili się na imprezie pn. Bubble Day, którego organizatorem była firma Bombini przy współpracy z Miastem Świebodzice. Najmłodsi chętnie korzystali z zamku dmuchanego, posilali się popcornem i watą cukrową. Miłą niespodziankę uczestnikom wydarzenia zrobiła Paulina Lenda-Kozub wokalistka, finalistka programu Mam Talent, która śpiewająco zachęcała do uczestnictwa w sekcji wokalno-instrumentalnej, która zaplanowana jest MDK. W Bubble Day uczestniczyła także dyrektor MDK Katarzyna Woźniak.

Mimo przejściowych problemów pogodowych, na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej, swoje spotkanie w ramach ligi okręgowej rozegrali piłkarze MKS Victoria Świebodzice. Niestety gorący doping kibiców nie wystarczył i mimo ogromnego wysiłku włożonego w spotkanie przez zawodników klubu, Victoria uległa gościom z ZKS Włókniarz Kudowa-Zdrój 0:2.

W niedzielę (6 września) parafia św. Mikołaja po raz IV zorganizowała rodzinny Letni Festyn u Mikołaja. Gospodarzem wydarzenia był Dziekan Dekanatu Świebodzickiego ks. Proboszcz Józef Siemasz, imprezę parafialną odwiedził również burmistrz miasta Paweł Ozga. Podczas festynu można było skosztować pysznych pierogów przygotowanych przez parafianki, dań z grilla, ciast oraz napić się kawy i herbaty. Ponadto było wiele atrakcji, m.in. występ artystyczny działającego przy Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Świebodzicach zespołu pn. Świebodziczanie. Głównym punktem programu była loteria z atrakcyjnymi nagrodami, wśród nich m.in. upominek przekazany przez burmistrza miasta Świebodzice.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group