Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 843
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat świdnicki: Kumulacja grzechów

Czwartek, 19 maja 2022, 9:54
Aktualizacja: 9:54
Autor: red
powiat świdnicki: Kumulacja grzechów
Fot. KPP Świdnica
Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego, Wydziału Prewencji świdnickiej komendy zatrzymali kierującego, u którego przeprowadzone wstępne badanie potwierdziło, że kierował pod wpływem substancji psychotropowych, ale jak się okazało 25–latek nie tylko to miał na sumieniu.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego w godzinach wieczornych patrolowali ulice powiatu świdnickiego podczas wykonywania zadań służbowych w Żarowie zatrzymali kierującego pojazdem Volkswagen, którego styl jazdy był niepewny.

Po zatrzymaniu, okazało się że 25-letni kierujący jest trzeźwy, ale za to bardzo nerwowy, a z pojazdu wydobywa się charakterystyczny zapach marihuany. W pojeździe – policjanci ujawnili dwa „foliowe zawiniątka” . Pierwsze z zawartością suszu koloru brunatno-zielonego, który po przebadaniu okazał się marihuaną oraz drugie z zawartością kryształków koloru białego, po przebadaniu okazało się że jest to metamfetamina. Łącznie zabezpieczono kilka porcji tych narkotyków.

Podczas całej interwencji mężczyzna był nienaturalnie zdenerwowany i szybko też wyszło na jaw dlaczego. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych wykazało, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia zaległej kary pozbawienia wolności w wymiarze 5 miesięcy.

Ale jak się okazało to nie jedyne co mężczyzna miał na sumieniu…..25-latka poddano badaniu na urządzeniu do wstępnego badania na zawartość narkotyków w organizmie. Uzyskano wynik pozytywny uzasadniający podejrzenie kierowania po zażyciu substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano krew do badań. Dowodem w sprawie będą wyniki badań laboratoryjnych.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do aresztu, gdzie będzie mógł rozmyślać nad swoim postępowaniem, za które odpowie przed Sądem. Grozi mu bowiem kolejne 3 lata pozbawienia wolności.

Przypomnijmy. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group