Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 931
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Kumulacja zatrzymań

Środa, 28 sierpnia 2019, 17:29
Aktualizacja: Czwartek, 29 sierpnia 2019, 10:32
Autor: red
Świdnica: Kumulacja zatrzymań
Fot. Straż Miejska Świdnica
Świdniccy strażnicy miejscy w trakcie swoich codziennych czynności skutecznie doprowadzili do zatrzymań osób poszukiwanych

28.08.2019 r. w trakcie obchodu Rynku Straży Miejskiej w Świdnicy, patrol wczesnym rankiem zauważył, niespokojnie zachowującego się młodego człowieka siedzącego na murku przy ul. Wewnętrznej. Funkcjonariusz podszedł do niego i zapytał co robi sam o 04:30 i ile ma lat. Chłopak odparł, że czeka na swojego brata, po czym zaczął uciekać w stronę ul. Długiej. Szybka reakcja strażników miejskich pozwoliła na sprawne ujęcie uciekiniera. Jeden z funkcjonariuszy udał się w pościg za siedemnastolatkiem biegiem, drugi radiowozem. Zgłoszenie jednocześnie trafiło do dyżurnego KSM oraz operatora monitoringu wizyjnego. Pozwoliło to na sprawne namierzenie chłopaka, których dalej chciał uciec taksówką. Dzięki szybkiej komunikacji operatora z funkcjonariuszem w radiowozie - taksówka została sprawnie namierzona, a młodociany ujęty i doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Na miejscu okazało się, że jest poszukiwany jako uciekinier z Ośrodka Wychowawczego we Wrocławiu.

Podobne zdarzenia miały miejsce w tym miesiącu w dniach:

21.08.2019 r. późnym wieczorem, podczas patrolowania Centrum Przesiadkowego w Świdnicy, funkcjonariuszy zainteresował mężczyzna, który swoim wyglądem przypominał poszukiwaną osobę do odbycia aresztu. Wcześniej znany już strażnikom miejskim mężczyzna został zatrzymany, a na miejsce wezwano patrol Policji.

24.08.2019 r. jeden z funkcjonariuszy straży miejskiej będąc na prywatnym spacerze na ul. Długiej zauważył mężczyznę, który prawdopodobnie jest osobą poszukiwaną. Natychmiast przekazał informację do patrolu SM, który poinformował o tym fakcie Dyżurnego. Funkcjonariusze błyskawicznie udali się we wskazane miejsce. Wylegitymowanie mężczyzny potwierdziło, iż jest to osoba poszukiwana przez Policję do odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna został natychmiast ujęty przez strażników miejskich i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji.

25.08.2019 r. funkcjonariusze pełniąc służbę patrolową na ul. Westerplatte zauważyli mężczyznę, którego wygląd był zbieżny z rysopisem poszukiwanego mężczyzny do odbycia kary pozbawienia wolności. Został wylegitymowany, co potwierdziło ten fakt. Mężczyzna został ujęty i oddany w ręce policji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group