Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 917
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Kursy angielskiego dla dzieci: jaka forma nauki jest najlepsza?

Piątek, 2 grudnia 2022, 22:23
Aktualizacja: 22:23
Autor: ts
Polska: Kursy angielskiego dla dzieci: jaka forma nauki jest najlepsza?
Fot. ts
Lekcje angielskiego w szkole często nie wystarczają, aby dziecko mogło płynnie i swobodnie posługiwać się tym językiem. Dlatego rodzice inwestują w dodatkowe kursy. Jednak kursy te nie zawsze są tak skuteczne, jak się spodziewano, i stanowią dodatkowe obciążenie dla dziecka, które jest już zmęczone szkołą. W tym momencie warto zastanowić się nad skutecznymi, krótkimi i angażującymi kursami online.

Co oferują kursy angielskiego online dla dzieci?


Przede wszystkim kursy angielskiego dla dzieci na odległość dają możliwość efektywnej nauki w domu, bez konieczności męczących i kosztownych wycieczek do szkoły językowej i czekania na przyjazd dziecka. Żaden rodzic nie chce brać na siebie dodatkowej odpowiedzialności, gdy dobre wyniki można osiągnąć również zapisując dziecko na kurs online.

Jakie są te efekty? Przede wszystkim łatwość i swoboda posługiwania się językiem obcym. Gdy dzieci uczą się z dobrym nauczycielem lub native speakerem, łatwo odnajdują się w sytuacjach wymagających użycia języka angielskiego. Potrafią zamówić dla siebie posiłek w restauracji w innym kraju, porozmawiać z rówieśnikami z zagranicy, czytać i oglądać filmy w języku angielskim. Zwiększają swoje szanse na zdobycie wysokiej jakości wykształcenia, a w przyszłości na konkurencyjność na rynku pracy.

Dlaczego kursy online są skuteczne?


Na efektywność uczenia się wpływa kilka czynników. Pierwszym z nich jest to, że kursy angielskiego dla dzieci są krótkie, ale intensywne i angażujące. Trwają one 20 minut. Wielu rodziców zastanawia się, czy nie jest on za krótki. Więcej nie zawsze znaczy lepiej, a 20 minut to optymalny czas trwania. Badania nad uczeniem się i koncentracją wykazały, że ludzki mózg pracuje najintensywniej w ciągu 20 minut. Nie rozprasza się i koncentruje na wykonywanym zadaniu. Po 20 minutach koncentracja słabnie i nauka jest znacznie mniej efektywna.

Drugim czynnikiem jest wykwalifikowana kadra z dużym doświadczeniem w pracy z dziećmi. Nauczyciele i native speakerzy, którzy potrafią odpowiedzieć na indywidualne potrzeby dziecka i odpowiednio dostosować program nauki, są kluczem do skutecznej nauki języka. Lekcje odbywają się w formacie 1:1, co zachęca uczniów do zaangażowania i nauki. Dodatkowo dyskursywny i angażujący format zapewnia, że umiejętności są przyswajane w działaniu i poprzez zabawę, co jest najlepszym sposobem nauki dla dzieci.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group