Niedziela, 7 czerwca
Imieniny: Roberta, Wiesława
Czytających: 459
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kursy szybowcowe ruszają 10 listopada

Wiadomości: Świebodzice
Środa, 31 października 2012, 11:05
Aktualizacja: 11:05
Autor: red.
Fot. użyczone
Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach otrzymało zgodę na uruchomienie szkółki szybowcowej na gminnym lądowisku. Szkoleniowy szybowiec „Puchatek” oraz „Bociek” zostały już zarejestrowane w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego i będzie mógł „pełnić służbę" na lądowisku przez najbliższy rok.

A już 10 listopada odbędzie się pierwsze spotkanie dla chętnych do nauki latania. Pierwsze oblatywanie szybowca na lądowisku odbyło się w niecodziennych warunkach – na pierwszym śniegu, który spadł w sobotę, 27 października.

- W najbliższy weekend po Wszystkich Świętych planujemy oblot „Boćka” oraz loty na „Puchatku” i szkolenie praktyczne mechaników wyciągarkowych – zapowiada Grzegorz Glegoła, szef Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach. – Niebawem rozpoczynamy szkolenie teoretyczne do licencji PL(G) zgodnie z posiadanym certyfikatem.

A pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w sobotę, 10 listopada 2012, o godz.11.00, w siedzibie TLS-u czyli w Miejskim Domu Kultury w Świebodzicach, ul. Wolności 13 . Poprowadzi je Szef Wyszkolenia Ośrodka Szkolenia TLS, instr. pil. Grzegorz Glegoła.

W programie spotkania: zapoznanie z warunkami uczestnictwa w kursie, uprawnieniami absolwentów kursu, możliwościami szkolenia praktycznego na Dolnym Śląsku, w tym w Świebodzicach oraz perspektywami rozwoju lotniska w Świebodzicach i działalności stowarzyszenia.

Zapraszamy do udziału w spotkaniu zwłaszcza młodzież, dla której będą stosowane preferencyjne warunki uczestnictwa w kursie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group